Doi zălăuani au jucat finala la Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România

Pompierii zălăuani au făcut legea la Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România la tenis de masă. La competiţia desfăşurată în această săptămână, la Bistriţa au participat echipe din 20 de judeţe, printre ele numărându-se şi o echipă a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) „Porolissum” Sălaj, care a avut în componenţă trei cadre: plutonierul Dan Fărcaş, plutonierul major Ioan Ruţaş şi plutonierul adjunct Andrei Vig.

Dan Fărcaş a evoluat la categoria sub 35 de ani, având o evoluţie foarte bună şi reuşind să se claseze pe prima poziţie la finalul întrecerii. De menţionat că adversarul său din semifinală a fost zălăuanul Alexandru Labo, care a reprezentat ISU Cluj, fost tenismen la Clubul Sportiv Municipal Zalău.
Tot la simplu, Andrei Vig, care a concurat la categoria peste 45, a ocupat locul cinci, în timp ce Ioan Ruţaş, ce a evoluat la categoria 36 – 45 de ani, s-a clasat pe locul şapte.
Dan Fărcaş s-a clasat pe primul loc şi la dublu, unde l-a avut ca partener pe Ioan Ruţaş.