Volei Municipal Zalău, locul I la „Cupa Unirea”

Volei Municipal Zalău a câştigat „Cupa Unirea”, primul turneu de verificare dinaintea începerii sezonului 2018 – 2019 al Diviziei A1, desfăşurat în perioada 13 – 15 septembrie, la Dej. Formaţia condusă de bulgarul Nikolay Jeliazkov a câştigat toate cele trei partide susţinute în cadrul competiţiei, având ca adversare echipele CSM Câmpia Turzii, Volei Club Municipal Piatra Neamţ şi Unirea Dej.
Primul duel a fost cu echipa din Câmpia Turzii, câştigat cu scorul de 3 – 1 de echipa zălăuană. După 25 – 18 în actul de debut, Câmpia Turzii a egalat la seturi, adjudecându-şi parţialul secund cu 25 – 23. Următoarele două seturi au fost ale Zalăului, câştigând cu 25 – 22 şi 28 – 26. Cel mai bine pentru zălăuani a punctat universalul Ciprian Matei, care a câştigat 16 puncte.
3 – 1 în favoarea zălăuanilor a fost scorul şi în partida cu formaţia nemţeană, după ce Piatra Neamţ a condus cu 1 – 0 la seturi. Rezultatul pe seturi a fost: 18 – 25, 25 – 15, 25 – 22, 25 – 17.
Finala turneului s-a disputat între Zalău şi Unirea Dej, Volei Municipal câştigând cu 3 – 0. Cea mai mare diferenţă de scor s-a înregistrat în setul I, 25 – 16, iar celelalte două partiale au fost câştigate la 22 şi la 23.

sursa foto: voleiunirea.ro

3 Thoughts to “Volei Municipal Zalău, locul I la „Cupa Unirea””

Da mare performanta au făcut ca au câștigat cupa unirea Dej dar cucine au jucat? Cu Câmpia Turzii cupiatra Neamț mare rezultat dar sa vedem în cupele europene i campionat cu Craiova cu Ploiești cu steaua Nucu deju sau Câmpia Turzii

Rezultate normale la ce investitii se fac in salarii pe zece luni de zile , de 4000 si 5000 de euro la 4 jucatori din cei 11 din lot . Baiatul antrenorului cat incaseaza doar sa-i tina de urat lu tac’su prin Zalau ?