SCM Zalău, eşec usturător în al cincilea amical

La doar o zi după începerea stagiului de pregătire de la Băile Felix, SCM Zalău a susţinut un nou amical, al cincilea din această iarnă, cu Şoimii Lipova. Venită după patru victorii în primele patru amicale, echipa condusă de Dorin Toma şi Alexandru Pop a suferit un eşec usturător, 0 – 5 cu formaţia arădeană. Adversarii zălăuanilor conduceau încă de la pauză cu 3 – 0, iar în partea secundă au mai marcat de două ori. SCM Zalău a avut o bară în minutul 50, prin Cosmin Meşter.

Sâmbătă, de la ora 11, Zalăul va susţine un nou meci de verificare împotriva celor de la Luceafărul Oradea.

SCM Zalău: Alexandru Gudea – Răzvan Dulap, Vlad Motroc, Bogdan Şandru, Alexandru Mare, Adrian Micaş, Cosmin Meşter, Valentin Culda, Raul Stanciu, Andrei Haţiegan şi Mihai Forna. Au mai evoluat: Andrei Pop, Bogdan Miron – Mihai Onicaş, Iustin Ardelean, Florinel Pop, Sebastian Nicoraş, Romaric Logon, Răzvan Rotea, Vadim Calugher, Bogdan Forna şi Ionuţ Ilieş.

Antrenorii Dorin Toma şi Alexandru Pop nu s-au putut baza în acest joc pe Sergiu Pop, Alexandru Sorian şi Adrian Şter.