Prima infrangere pentru FC Silvania II Simleu Silvaniei

Liderul Ligii a IV-a Salaj de fotbal, FC Silvania II Simleu Silvaniei, a inregistrat in etapa de duminica prima infrangere din actualul sezon, cedand la limita, scor 2 – 1 pe terenul echipei Dumbrava Galgau. Simleuanii erau condusi cu scorul de 2 – 0 inca dupa primul sfert de ora, iar, pana la finalul meciului, echipa din Galgau a mai avut patru situatii clare de a inscrie. FC Silvania a inscris golul de onoare in minutul 70, prin Gavrilescu.

Un alt rezultat surpriza a fost cel de la Criseni, Realul din localitate obtinand primul punct din acest sezon tocmai in fata ocupantei locului trei, Rapid Jibou. Dupa ce Real Criseni a deschis scorul in minutul 13, prin Iacob, oaspetii au restabilit egalitatea patru minute mai tarziu, prin Pascalau, iar, cu doua minute inainte de finalul primei parti, au trecut in avantaj prin Adrian Farcas. Avantajul oaspetilor avea sa dureze insa doar doua minute, fiindca, in minutul 45, gazdele au restabilit egalitatea prin Hanga.

Rezultatele complete si marcatorii:

AS Chiesd – CS Barcaul Nusfalau 1 – 1, juniori 0 – 2

Au marcat: Arghilean (min. 47), respectiv Kallai (min. 59)

Gloria Bobota – AS Venus Maeriste 2 – 1, juniori 5 – 4

R. Bologa (min. 15), A. Bologa (min. 24), respectiv Simioanca (min. 8 – autog.)

Real Criseni – Rapid Jibou 2 – 2, juniori 1 – 0

Au marcat: Iacob (min. 13), Hanga (min. 45), respectiv Pascalau (min. 17), A. Farcas (min. 43)

Dumbrava Galgau – FC Silvania II Simleu Silvaniei 2 – 1, juniori 4 – 4

Au marcat: Fazacas (min. 3), Breban (min. 15), respectiv Gavrilescu (min. 70).

Unirea Hereclean – Gloria Meseseni 1 – 2, juniori 6 – 1

Au marcat: Ghiurcuta (min. 62), respectiv Maios (min. 29), Deac (min. 43)

Somesul Ileanda – Favorit Crasna 3 – 0, juniori 0 – 4

Au marcat: Barle (min. 81, 85), Ilies (min. 90+2)

1. FC Silvania II 20 19 0 1 128 – 16 57p

2. Favorit Crasna 20 16 0 4 80 – 31 48p