Unirea Mirşid păstrează avansul de patru puncte după primele două etape din retur

Runda a doua din returul Ligii a IV-a de fotbal nu a înregistrat nici o surpriză, favoritele la titlu impunându-se fără emoţii în faţa adversarelor. Liderul Unirea Mirşid a dispus cu 4 – 0 în deplasare de CS Ileanda, după ce la pauză avantajul oaspeţilor era minim, păstrându-şi astfel avansul de patru puncte faţă de ocupanta locului secund, Dumbrava Gîlgău.

Echipa din Gîlgău a dispus cu 6 – 3 de AS Chieşd, după ce la pauză tabela indica 3 – 2 în favoarea gazdelor, în timp ce Rapid Jibou, echipa de pe locul trei, a câştigat la pas, 5  – 1 duelul din deplasare cu Ardealul Crişeni.

Două dueluri s-au încheiat cu victorie la limită. Steaua Cosniciu a dispus cu 1 – 0 de Flacăra Halmăşd, scor cu care a câştigat şi Silvania Cehu Silvaniei partida cu Someşul Someş Odorhei.

Rezultatele complete şi marcatorii:

Ardealul Crişeni – Rapid Jibou 1 – 5 (1 – 2)

Au marcat: Sergiu Ardelean (min. 21), respectiv Vlad Paşcalău (min. 28), Alex Turcu (min. 43 şi 53), Andrei Teglaş (min. 59) şi Denis Chiş (min. 76)

Steaua Cosniciu – Flacăra Halmăşd 1 – 0 (0 – 0)

A marcat: Sergiu Marian Mihuţ (min. 52)

Dumbrava Gîlgău – AS Chieşd 6 – 3 (3 – 2)

Au marcat: Aelxandru Pop (min. 9, 29 şi 36), Gabriel Ţiriac (min. 58), Mihai Brânduşe (min. 79) şi Marius Cheţa (min. 89), respectiv Andrei Lăcătuş (min. 4 şi 28) şi Ionuţ Moşincat (min. 48)

Someşul Someş Odorhei – Silvania Cehu Silvaniei 0 – 1 (0 – 0)

A marcat: Vlad Ţiriac (min. 75)

CS Ileanda – Unirea Mirşid 0 – 4 (0 – 1)

Au marcat: Sebastian Duma (min. 20), Ionuţ Blaga (min. 53), Cătălin Odenie (min. 58) şi Mihai Gaidoş (min. 90+2)

Olimpic Bocşa – CS Barcău Nuşfalău 0 – 4 (0 – 2)

Au marcat: Nicolae Rad (min. 1 şi 75), Boldiszar Attila (min. 18) şi Adelin Neaga (min. 60)

Etapa de la finalul acestei săptămâni, se desfăşoară după următorul program: Silvania Cehu Silvaniei – CS Ileanda (sâmbătă), Sportul Şimleu – Rapid Jibou (sâmbătă), Unirea Mirşid – Ardeaul Crişeni, CS Barcău Nuşfalău – Someşul Someş Odorhei, AS Chieşd – Olimpic Bocşa şi Flacăra Halmăşd – Dumbrava Gîlgău.

1. Unirea Mirşid 14  12  1  1  48 – 13  37p
  2. Dumbrava Gîlgău 14  11  1  2  60 – 15  34p
  3. Rapid Jibou 14  10  2  2  46 – 17  32p
  4. Silvania Cehu Silv. 14  7  4  3  27 – 18  25p
  5. Sportul Şimleu 13  6  5  2  36 – 20  23p
  6. CS Barcău Nuşfalău 14  5  5  4  37 – 35  20p
  7. Someşul Someş Odorhei 14  6  0  8  28 – 35  18p
  8. Ardealul Crişeni 14  5  2  7  28 – 38  17p