Sportul Șimleu, punct important în fața liderului Minaur Baia Mare

Venită după două victorii consecutive, una la Zalău, iar cealaltă la Satu Mare, Sportul Șimleu a făcut un meci bun și sâmbătă, în disputa de pe teren propriu cu liderul seriei, Minaur Baia Mare.

Echipa condusă de Dacian Nastai a terminat la egalitate, scor 1 – 1 duelul cu maramureșenii, formație ce a obținut doar victorii în primele patru etape.

Sportul Șimleu a condus cu 1 – 0 după 20 de minute de joc, Oiță trimițând balonul în proprie poartă, iar în minutul 33, Donca a restabilit egalitatea. Șimleuanii puteau chiar să câștige jocul, George Pop trimițând balonul în transversală cu câteva minute înainte de final.

După cinci etape, Sportul Șimleu ocupă locul cinci în clasament, cu 9 puncte, la trei puncte în fața celor de la SCM Zalău, urmând ca în etapa viitoare să evolueze pe terenul celor de la Lotus Băile Felix.