Sportul Şimleu a preluat fotoliul de lider

Cu trei victorii din tot atâtea meciuri disputate, Sportul Şimleu a urcat pe primul loc în clasamentul Ligii a IV-a de fotbal, având un golaveraj de 13 la 1. În etapa de duminică, formaţia pregătită de Bogdan Pop a înregistrat scorul etapei, câştigând cu 7 – 0 disputa din deplasare, cu Olimpic Bocşa.

O victorie clară a obţinut şi Unirea Mirşid, ocupanta locului doi, care are tot maximum de puncte după trei etape. Formaţia pregătită de Marius Cozma a învins cu 6 – 1 partida de pe teren propriu, cu Silvania Cehu Silvaniei.
Dumbrava Gîlgău a înregistrat primul eşec din actualul sezon, pierzând cu scorul de 1 – 2, jocul de pe teren propriu, cu Rapid Jibou.
Fără niciun punct după trei etape au rămas echipele: FC Zalău II, Gloria Bobota şi Flacăra Halmăşd.

Rezultatele complete şi marcatorii din etapa a III-a:
FC Zalău II – Luceafărul Bălan 0 – 1, 1 – 4 la juniori
A marcat: Teglaş (min. 49)
Olimpic Bocşa – Sportul Şimleu 0 – 7, 0 – 4 la juniori
Crişan (min. 16), Ulmeanu (min. 48), Dregan (min. 49), Gheţi (min. 58, 59, 83, 86)
Gloria Bobota – CS Crasna 1 – 3, 5 – 5 la juniori
Au marcat: Coste (min. 5), respectiv Vaşvari (min. 30-autogol), Pop (min 60 şi 90+3)
Unirea Mirşid – Silvania Cehu Silvaniei 6 – 1, 2 – 1 la juniori
Au marcat: Pavel (min. 10, 20 şi 53), Cordiş (min. 22), Bărnuţiu (min. 32 şi 34), Paşcalău (min. 64)
Flacăra Halmăşd – CS Barcău Nuşfalău 0 – 6, 0 – 3 la juniori
Au marcat: G. Kallai (min. 13 şi 72), Tuş (min. 16 şi 75), V. Kallai (min. 81), Lakatos (min. 90+1)
Dumbrava Gîlgău – Rapid Jibou 1 – 2, 2 – 2 la juniori
Au marcat: Fazăcaş (min. 30), respectiv Moldovan (min. 11), Fărcaş (min. 31)
AS Chieşd – Favorit Dobrin 1 – 1, 4 – 1 la juniori
Au marcat: Lăcătuş (min. 23), respectiv Muranyi (min. 50)
Clasament:
1. Sportul Şimleu 3 3 0 0 13 – 1 9p
2. Unirea Mirşid 3 3 0 0 13 – 2 9p
3. Favorit Dobrin 3 2 1 0 5 – 3 7p
4. Luceafărul Bălan 3 2 1 0 2 – 0 7p
5. Dumbrava Gîlgău 3 2 0 1 10 – 4 6p
6. CS Barcău Nuşfalău 3 2 0 1 8 – 2 6p
7. Rapid Jibou 3 2 0 1 4 – 3 6p
8. Benfica Ileanda 2 1 0 1 6 – 5 3p
9. CS Crasna 3 1 0 2 6 – 8 3p
10. Silvania Cehu Silv. 2 1 0 1 4 – 8 3p
11. AS Chieşd 3 0 1 2 1 – 3 1p
12. Olimpic Bocşa 3 0 1 2 0 – 10 1p
13. FC Zalău II 3 0 0 3 1 – 6 0p
14. Gloria Bobota 3 0 0 3 3 – 10 0p
15. Flacăra Halmăşd 2 0 0 2 1 – 12 0p

 

Alte articole

Leave a Comment