SCM Zalău, victorie de senzaţie la Craiova

SCM Zalău a dat peste cap toate prognosticurile din partida de duminică, cu SCMU Craiova, obţinând o victorie nesperată pe terenul oltenilor antrenaţi de Dănuţ Pascu. După două victorii în faţa echipelor de pe ultimele două locuri, voleibaliştii pregătiţi de sârbul Dragan Kobiljski au demonstrat că pot pune probleme şi echipelor de pe primele locuri.

Duelul dintre SCMU Craiova şi SCM Zalău s-a încheiat cu scorul de 2 – 3, după ce oltenii au condus cu 2 – 0 la seturi. Craiovenii au câştigat primul set la limită, 26 – 24, iar în actul secund au punctat mai bine, câştigând cu 25 – 17. Spectatorii prezenţi în Polivalenta din Craiova se aşteptau la o victorie în trei seturi a favoriţilor, dar zălăuanii au revenit spectaculos şi au dus jocul în tie-break, pe care l-au şi câştigat cu 15 – 13. În setul trei, Zalăul s-a impus cu 25 – 23, iar în parţialul patru, diferenţa a fost de 4 puncte, 25 – 21.

În urma victoriei de la Craiova, SCM Zalău a acumulat 33 de puncte, menţinându-se pe locul şase. În etapa viitoare, programată miercuri, zălăuanii vor primi vizita Unirii Dej, meciul fiind programat la ora 18, în Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”.

SCMU Craiova: Robert Viber, Robert Călin, Dos Santos Vinicius, Laurenţiu Lică, Ştefan Lupu, Filip Kovacevic şi Sergio Diaconescu – libero. Au mai evoluat: Hukicevic Asmir, Pereira Maxon şi Andrei Cîrlogănescu. Antrenori: Dănuţ Pascu (principal) şi Claudiu Mitru (secund)

SCM Zalău: Filip Constantin, Vlad Cuciureanu, Dusan Stojsavlevic, Filip Cveticanin, Oleksandr Buzduhan, Alexandru Ionescu şi Mihai Mărieş – libero. Au mai evoluat: Keits Pupart, Eduard Ocunschi şi Andrei Ana. Antrenori: Dragan Kobijlski (principal) şi Marius Lazăr (secund)

One Thought to “SCM Zalău, victorie de senzaţie la Craiova”

1. […] SCM Zalău a dat peste cap toate prognosticurile din partida de duminică, cu SCMU Craiova, obţinând o victorie nesperată pe terenul oltenilor antrenaţi de Dănuţ Pascu. După două victorii în faţa echipelor de pe ultimele două locuri, voleibaliştii pregătiţi de sârbul Dragan Kobiljski au demonstrat că pot pune probleme şi echipelor de pe primele locuri. Duelul dintre SCMU Craiova şi SCM Zalău s-a încheiat cu scorul de 2 – 3, după ce oltenii au condus cu 2 – 0 la seturi. Craiovenii au câştigat primul set la limită, 26 –… Citeste mai mult […]