SCM Zalău a suferit prima înfrângere a sezonului

După zece etape în care a înregistrat şapte victorii şi trei remize, SCM Zalău a suferit sâmbătă după-amiaza primul eşec în actualul sezon. Echipa antrenată de Marius Paşca şi Alexandru Pop a cedat cu 1 – 2 în deplasare, în faşa formaţiei Someşul Dej.
Zălăuanii au practicat un joc destul de bun, având o primă repriză în care au dominat jocul în totalitate, în timp ce gazdele, care nu au avut decât două ocazii importante pe tot parcursul meciului, au reuşit să se impună printr-un gol marcat din penalty, iar altul din lovitură liberă.
Tabela a rămas intactă până în minutul 38 graţie paradelor portarului gazdă, Bodea, iar cu şapte minute înainte de finalul primei părţi, Zalăul a deschis scorul prin atacantul Sergiu Pop, care a înscris cu un şut la colţul lung, din interiorul careului.
După revenirea de la vestiare, jocul a devenit mai echilibrat mai ales în primul sfert de oră, iar în minutul 58, Iustin Ardelean a comis o greşeală copilărească în propriul careu, în urma căreia a faultat şi un adversar, arbitrul de centru dictând lovitură de pedeapsă. Penalty-ul a fost transformat de Visic. La 1 – 1, SCM-ul a început din nou să pună tot mai mult în pericol poarta adversă, dar fără rezultat pe tabelă. Golul a venit, însă, din partea gazdelor, în minutul 86, după o execuţie de excepţie a fundaşului Alin Toma, care l-a învins pe portarul Miron cu un şut de la aproximativ 25 de metri, din lovitură liberă.
După eşecul de sâmbătă, SCM Zalău continuă să rămână pe primul loc în Seria a X-a, la patru puncte de ocupanta locului doi, CAO Oradea, care a învins, tot sâmbătă, cu scorul de 2 – 1, pe teren propriu, Minaur Baia Mare.
SCM Zalău: Miron – Dulap, Jalbă, Cohan, Ardelean, Onicaş, Calugher, Forna, Petra, Istrate şi Pop. Au mai evoluat: Logon, Culda şi Kiss. Antrenori: Marius Paşca (principal) şi Alexandru Pop (secund)

3 Thoughts to “SCM Zalău a suferit prima înfrângere a sezonului”

Mare antrenor e pasca se vede acuma nu e meciuri amicale dar ar trebui să a-și dea demisia dacă vrea sa fie demis dacă se dorește cu adevărat promovarea în liga 2 cu adevărat și sa fie adus un antrenor bun laSCM Zalău demisia pasca până ce nu e târziu

O echipă făcută politic cheltuie banii publici cu tot felul de așa zisi antrenori și jucători de liga 5 rușine vezi că și norocul se termina