SCM Zalău a debutat cu dreptul în noul sezon

Pentru SCM Zalău urmează joi, 31 august, partida din play-off-ul Cupei României, cu Politehnica Iași, formație din Liga I la care evoluează și zălăuanul Gabriel Vașvari. Echipa ieșeană este antrenată de Leo Grozavu, fostul antrenor al Armăturii Zalău. Partida este programată la ora 17:30, pe Stadionul Municipal din Zalău.

2 Thoughts to “SCM Zalău a debutat cu dreptul în noul sezon”

1. […] SCM Zalău a început noul sezon cu o victorie în deplasare, obținută pe terenul bihorenilor de la Lotus Băile Felix. Partida s-a desfășurat vineri după-amiaza, iar la pauză, cele două echipe au intrat la cabine cu scor „alb”, 0 – 0. În minutul 65 al reprizei secunde, zălăuanii au deschis scorul prin atacantul Stefan Nikolic, după ce formația de la poalele Meseșului ratase trei ocazii importante. Scorul final, 2 – 0, a fost stabilit în minutele de prelungiri, cel care a închis tabela fiind Raoul Cristea. Pentru SCM Zalău urmează… Citeste mai mult […]

2. […] SCM Zalău a început noul sezon cu o victorie în deplasare, obținută pe terenul bihorenilor de la Lotus Băile Felix. Partida s-a desfășurat vineri după-amiaza, iar la pauză, cele două echipe au intrat la cabine cu scor „alb”, 0 – 0. În minutul 65 al reprizei secunde, zălăuanii au deschis scorul prin atacantul Stefan Nikolic, după ce formația de la poalele Meseșului ratase trei ocazii importante. Scorul final, 2 – 0, a fost stabilit în minutele de prelungiri, cel care a închis tabela fiind Raoul Cristea.  » Mai multe detalii […]