Luceafarul Balan, peste FC Zalau la juniori republicani

Luceafarul Balan, peste FC Zalau la juniori republicaniEtapa cu numarul 11 din cadrul Campionatului National de juniori republicani a programat si cele doua dueluri salajene, dintre Luceafarul Balan si FC Zalau. Juniorii condusi de Emil Ionas si Nicolae Daroti au obtinut cinci puncte din opt posibile, in timp ce zalauanii s-au ales cu un singur punct.

La juniori A, Luceafarul Balan a dispus cu un categoric 3 – 0 de FC Zalau, prin golurile marcate de Calin Tatar, Gabriel Buda si Dan Zaharie.

Juniorii B au terminat la egalitate, 1 – 1, scor inregistrat inca de la pauza. Pentru gazde a marcat Paul Covaci, iar pentru oaspeti a inscris Marin Gliguta.

Viitorul Zalau a primit vizita celor de la Ariesul Turda, pe care, surpriza, a reusit sa-i invinga la juniori A cu scorul de 7 – 4, dupa ce oaspetii conduceau la pauza cu 4 – 2. Pentru echipa condusa de Daniel Sabou au marcat: Cosmin Bene (2), Ionut Vasarhely (2), Claudiu Marcus, Ionut Terec si Dacian Groze.

La juniori B, Viitorul a cedat la limita, 1 – 2, oaspetii conducand si la pauza cu 1 – 0. Golul de onoare pentru Viitorul l-a marcat Ionut Muresan.

Rezultatele complete din etapa a XI-a:

LPS Cluj – Unirea Dej 1 – 2 (1 – 4 la juniori B); Viitorul Zalau – Ariesul Turda 7 – 4 (1 – 2); LPS Satu Mare – FC Maramures Universitar Baia Mare 3 – 0 (0 – 0); LPS Bistrita – U Cluj 0 – 3 (1 – 3); CFR Cluj – Gloria Bistrita 4 – 0 (3 – 1); CSS 2 Baia Mare – Olimpia Satu Mare 2 – 1 (2 – 0); Luceafarul Balan – FC Zalau 3 – 0 (1 – 1); Ardealul Cluj a stat.

Etapa viitoare este programata duminica, 6 noiembrie, de la ora 12 juniorii A si de la ora 14 juniorii B, dupa urmatorul program: Ariesul Turda – Unirea Dej, FCMU Baia Mare – Viitorul Zalau, Universitatea Cluj – LPS Satu Mare, Gloria Bistrita – LPS Bistrita, Olimpia Satu Mare – CFR Cluj, Luceafarul Balan – LPS Cluj-Napoca. Ardealul Cluj – CSS 2 Baia Mare. FC Zalau va sta.