Juniorii I de la CSS Zalau, tot mai aproape de turneul semifinal

Echipa de volei (juniori I) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau a obtinut duminica a doua victorie consecutiva din acest an, din tot atatea meciuri disputate. Victoria a fost una clara, obtinuta in trei seturi, in fata voleibalistilor de la CS Kefalonia Ocna Mures. Primul set a fost castigat la cu scorul de 25 – 12, iar al doilea si mai clar, cu scorul de 25 – 8. In setul trei, oaspetii au facut 18 puncte, aceasta dupa ce ridicatorul Marius Ilies s-a accidentat, fiind nevoit sa paraseasca terenul.

Urmatorul duel pentru elevii lui Marin Silaghi este programat maine, la Dej, in fata echipei CSS LAPI din localitate.

CSS Zalau se situeaza pe prima pozitie in clasamentul seriei F, avand sanse reale la calificarea in turneul semifinal.

CSS Zalau: Razvan Incze, Mihai Criste, Vlad Tamba, Adrian Pop, Mihai Bogdan, Raul Mastan, Sergiu Pop, Mihai Ciupe, Silviu Palage, Adrian Pantea, Marius Ilies si Florin Ciobanu. Antrenori: Marin Silaghi (principal), Radu Predescu (secund).