Flacara Halmasd poate deveni campioana de toamna

Flacara Halmasd poate deveni campioana de toamnaPrima parte a Ligii a IV-a de fotbal s-a incheiat duminica, cand a fost programata runda cu numarul 11. In urma rezultatelor inregistrate, Rapid Jibou a devenit lider, avand un golaveraj mai bun decat cei de la Barcau Nusfalau, dar si avantajul meciului direct, insa foarte probabil, ocupanta locului trei, Flacara Halmasd, va deveni campioana de toamna.

Formatia condusa de Vasile Pasca mai are de sustinut doua restante, ambele pe teren propriu, una duminica, cu Dumbrava Galgau si cea de-a doua in data de 20 noiembrie, cu Silvania Cehu Silvaniei.

Singura remiza a ultimei etape s-a inregistrat la Nusfalau, unde CS Barcau din localitate a terminat 0 – 0 cu Dumbrava Galgau.

Scorul etapei l-a inregistrat Gloria Bobota, care a dispus cu scorul de 8 – 0 pe teren propriu, de Benfica Ileanda, dupa ce scorul era 5 – 0 inca de la pauza.

Flacara Halmasd a dispus fara probleme, in deplasare, de AS Venus Maeriste, pe care a invins-o cu scorul de 6 – 1, dupa ce scorul era egal, 1 – 1, in minutul zece.

Rapid Jibou a trecut la limita, tot in deplasare, de AS Chiesd, pe care a invins-o cu scorul de 1 – 0.

Rezultatele complete si marcatorii:

CS Barcau Nusfalau – Dumbrava Galgau 0 – 0, 1 – 2 la juniori

Inter Cizer – Mesesul Treznea 4 – 2, 4 – 2 la juniori

Au marcat: Catana (min. 54), Iacob (min. 72), Patronea (min. 74), Bregea (min. 88), respectiv Lacatus (min. 13 si 57)

AS Chiesd – Rapid Jibou 0 – 1, 2 – 1 la juniori

A marcat: Rus (min. 2)

Gloria Bobota – Benfica Ileanda 8 – 0, 3 – 0 la juniori

Au marcat: Chis (min. 19, 21, 60, 83), Varga (min. 10, 20, 39), Savu (min. 48)

AS Venus Maeriste – Flacara Halmasd 1 – 6, 0 – 3 (lipsa asistenta medicala la partida de juniori)

Au marcat: Pacurar (min. 10), respectiv Ulmeanu (min. 3), Rus (min. 55), Rad (min. 59, 90), Muresan (min. 60), Dregan (min. 67)

Duminica vor avea lor restantele dintre Flacara Halmasd – Dumbrava Galgau si AS Venus Maeriste – Gloria Bobota. Meciurile de juniori vor avea loc la ora 12, iar cele de seniori la ora 14.

In data de 20 noiembrie este programata a treia restanta, cea dintre Flacara Halmasd si Silvania Cehu Silvaniei.

1. Rapid Jibou 11 8 1 2 35 – 10 25p

2. CS Barcau Nusfalau 11 8 1 2 37 – 13 25p

3. Flacara Halmasd 9 8 1 0 35 – 15 25p

4. Gloria Bobota 10 6 1 3 30 – 13 19p

5. AS Chiesd 11 6 1 4 23 – 21 19p

6. Dumbrava Galgau 10 5 3 2 23 – 12 18p

7. Inter Cizer 11 5 3 3 28 – 24 18p

8. Silvania Cehu Silv. 10 4 1 5 11 – 18 13p