FC Zalau, singura echipa fara victorie dupa trei etape

FC Zalau, singura echipa fara victorie dupa trei etapeDin cele trei echipe salajene angrenate in Campionatul National de juniori republicani, doar FC Zalau ramane fara victorie la ambele grupe dupa desfasurarea primelor trei etape

S-au taiat in repriza a doua

Juniori A:

FC Zalau – U Cluj 1 – 3 (1 – 0)

Pentru FC Zalau a marcat Razvan Nicorici (min. 35-penalty)

FC Zalau: Claudiu Chis – Sergiu Nicoara, Lucian Pop, Vlad Lung, Cosmin Simion, Adrian Muresan, Gabriel Tiriac, Ovidiu Lucacel, Ember Bogdan. Au mai evoluat: Paul Chis, Sergiu Pop, Razvan Hadade, Geani Hadade, Victor Vascan. Antrenor: Dan Lucaciu

Juniorii A de la FC Zalau au incercat duminica sa obtina prima victorie din noul sezon al Campionatului National de juniori republicani, insa dupa o prima repriza reusita, FC Zalau a facut in repriza a doua cateva greseli inexplicabile, care le-au dat posibilitatea clujenilor sa marcheze de trei ori in poarta aparata de Claudiu Chis. FC Zalau a dominat prima parte, cand a si trecut de cateva ori pe langa deschiderea scorului, iar in minutul 35 a deschis scorul prin Razvan Nicorici, care a transformat o lovitura de pedeapsa. Universitatea a restabilit egalitatea in minutul 55, iar 15 minute mai tarziu a trecut in avantaj. Golul cu numarul trei l-au inscris cu cinci minute inainte de final.

Infrangere categorica

Juniori B:

FC Zalau – U Cluj 0 – 5 (0 – 2)

FC Zalau: Florin Holhos – Alexandru Ungur, Adrian Feher, Varga Szilvester, Paul Coste, Mihai Chereches, Emanuel Veres, Lukacs Zoltan, Paul Abrudan, Andrei Berbecar, Raul Iliese. Au mai evoluat: Marin Calacean, Gabriel Calacean, Andrei Zacor, Cristian Lucaci. Antrenor: Dan Lucaciu.

Juniorii B de la FC Zalau raman fara victorie si dupa etapa a treia din actualul sezon, duminica fiind invinsa cu scorul de 5 – 0, pe teren propriu, de Universitatea Cluj. In prima parte, clujenii au inscris de doua ori in poarta aparata de Holhos, iar in repriza a doua au mai marcat de trei ori.

O noua infrangere usturatoare

Juniori A:

Viitorul Zalau – Ariesul Turda 0 – 5 (0 – 1)

Viitorul Zalau: Laszlo Szabo – Radu Sabau, Sergiu Negritas, Ionut Breban, Csapo Ianos, Ioan Bica, Razvan Nisipeanu, Vlad Ortelecan, Razvan Salajan, Lucian Mocanu, Claudiu Marcus. Antrenor: Laurean Flonta.

Cu un singur jucator nascut in 1992, restul fiind din 1993 – 1994, grupa de juniori A de la Viitorul Zalau a fost invinsa din nou duminica, pe teren propriu, de Ariesul Turda. Dupa ce la pauza oaspetii conduceau doar cu scorul de 1 – 0, in repriza a doua au mai marcat de doua ori, scorul devenind 3 – 0. Din pacate, pe fondul unor greseli in defensiva zalauana, Ariesul a mai marcat in decurs de numai trei minute doua goluri, ridicand scorul la 5 – 0.

Au spart gheata

Juniori B:

Viitorul Zalau – Ariesul Turda 4 – 0 (3 – 0)

Pentru Viitorul au marcat: Ionut Terec (min. 1), Andrei Lacatus (min. 15), Dacian Groze (min. 30), Cosmin Bente (min. 70)

Viitorul Zalau: Alex Andreica – Paul Domocos, Marius Riscau, Andrei Chis, Andrei Sabau, Ionut Petrean, Andrei Lacatus, Cosmin Bente, Veress Levente, Dacian Groze, Ionut Terec. Au mai evoluat: Ionut Muresan, Veres Pall, Doru Noje, Razvan Moisi. Antrenor: Daniel Sabau.

Juniorii B de la Viitorul Zalau si-au trecut in cont prima victorie din actualul sezon, dupa ce au dispus fara emotii, pe teren propriu, de Ariesul Turda. Scorul a fost deschis inca din primul minut de joc, de Ionut Terec, care l-a invins pe portarul oaspetilor cu o scarita din marginea careului. Dupa 14 minute, Lacatus face 2 – 0, punand latul din doi metri la o centrare venita de pe partea dreapta. Cu zece minute inainte de finalul primei parti Groze a stabilit scorul pauzei, iar in partea secunda Bente a marcat pentru 4 – 0. Sunt multumit de joc, chiar daca scorul trebuia sa fie mult mai mare. E bine totusi ca am si sper sa avem un parcurs cat mai bun si pe viitor, a mentionat Daniel Sabau.

Au rezistat 70 de minute

Juniori A:

FC Silvania – LPS Bistrita 1 – 3 (1 – 0)

Pentru FC Silvania a marcat Daniel Dan (min. 23-penalty)

FC Silvania: Zamfir Cuibus – Dorel Pop, Cristian Silaghi, Cristian Silaghi, Tiberiu Tus, Kallai Maradona, Mihai Tatar, Daniel Dan, Alt Zsombor, Roland Crisan, Csomin Antal, Paul Purcar. Au mai evoluat: Gabriel Biris, Lazar Istvan. Antrenor: Birtalan Attila.

Desi au avut un inceput bun de meci, conducand pana in minutul 70 cu scorul de 1 – 0, juniorii A de la FC Silvania Simleu Silvaniei, condusi de pe margine de Birtalan Attila, nu au reusit sa-si treaca in cont prima victorie din actualul sezon. Daniel Dan a deschis scorul in minutul 23, dintr-un penalty, insa ultimele 20 de minute le-au apartinut oaspetilor, care au marcat de trei ori. Pentru noi ar fi bine daca toate meciurile ar dura 70 de minute. Din pacate, lipsa de omogenitate si lipsa antrenamentelor isi spune cuvantul, a declarat antrenorul Birtalan.

A doua victorie pentru elevii lui Damian

Juniori B:

FC Silvania – LPS Bistrita 3 – 2 (0 – 1)

Pentru FC Silvania a marcat Codrut Ardelean (min. 43, 64, 76)

FC Silvania: Kallai Iosif, Cristian Lontea, Catalin Anghel, Budai Istvan, Josza Szabolcs, Alexandru Varga, Daniel Gut, Lazar Zoltan, Ionut Hosu, Codrut Ardelean, Marius Moisi. Alin Cosma, Alin Todoran, Bosca Arnold. Antrenor: Adrian Damian.

Juniorii B de la FC Silvania, pregatiti de Adrian Damian, au obtinut duminica a doua victorie din actualul sezon al Campionatului National de juniori republicani. Jucatorii simleauni au dispus cu scorul de 3 – 2 de LPS Bistrita, dupa ce oaspetii au condus cu scorul de 1 – 0 si 2 – 1. Toate cele trei goluri pentru simleuani au fost marcate de Codrut Ardelean. A fost un meci frumos. Ma bucur ca am reusit sa revenim dupa ce am fost condusi de doua ori, iar pe final sa castigam, a afirmat Adrian Damian.

Rezultate complete: FC Baia Mare – Olimpia Satu Mare s-a amanat, FC Viorel Mateianu Baia Mare – Unirea Dej 1 – 1, (juniori B 2 – 3), Gloria Bistrita – LPS Cluj Napoca 3 – 1 (0 – 0), FC Zalau – U Cluj 1 – 3, (0 – 5), CFR Cluj – Ardealul Cluj s-a amanat, Viitorul Zalau – Ariesul Turda 0 – 5, (4 – 0), FC Silvania – LPS Bistrita 1 – 3, (2 – 3).

Etapa viitoare, 04.09.2009: Unirea Dej – FC Baia Mare, LPS Cluj – FC Viorel Mateianu Baia Mare, U Cluj – Gloria Bistrita, Ardealul Cluj – FC Zalau, Ariesul Turda – CFR Cluj, LPS Bistrita – Viitorul Zalau, Olimpia Satu Mare – FC Silvania.