Culturistul Ciprian Puşcaş a obţinut prima medalie la un Campionat Naţional

Clubul Sportiv Alfa Zalău a avut trei repzentanţi la ediţia din acest an a Campionatului Naţional de culturism şi fitness, desfăşurată la Iaşi. Prezenţi în premieră la o astfel de competiţie, cei trei sportivi pregătiţi de Liviu Unguruşan au avut o evoluţie bună, iar unul dintre ei a reuşit să urce pe podium.

În proba de culturism, Ciprian Puşcaş a obţinut medalia de bronz la juniori, la categoria 80 de kilograme, iar la categoria +70 de kilograme, s-a clasat pe poziţia a şaptea. Celălalt reprezentant al clubului zălăuan, Szeredai Krisztian Akos, s-a clasat pe locul şase.
„Sunt foarte mulţumit de aceste rezultate, mai ales că ambii sportivi sunt la prima participare la un Campionat Naţional”, a declarat instructorul Liviu Unguruşan.
Competiţia a fost organizată de Federaţia Române de Culturism şi Fitness în colaborare cu Clubul Sportiv Municipal Iaşi, iar la start s-au aliniat peste 100 de sportivi de la 28 de cluburi din ţară.

One Thought to “Culturistul Ciprian Puşcaş a obţinut prima medalie la un Campionat Naţional”

1. […] Via: Culturistul Ciprian Puşcaş a obţinut prima medalie la un Campionat Naţional […]