Cetatea Buciumi a realizat scorul etapei în Cupa României

Faza judeţeană a Cupei României a continuat duminică, cu etapa a doua, rundă în care s-au desfăşurat nouă partide. Scorul etapei l-a înregistrat Cetatea Buciumi, echipă promovată în Liga a IV-a la finalul sezonului 2015 – 2016. Formaţia pregătită de Dan Lucaciu s-a impus cu un categoric 7 – 1 în faţa celor de la CS Crasna, echipă ce nu se aştepta la o astfel de umilinţă din partea adversarilor. De altfel, oaspeţii au fost cei care au deschis scorul, în minutul 14, prin Adelin Teglaş, însă, 11 minute mai târziu, Bogdan Ember a restabilit egalitatea. Scorul pauzei l-a stabilit Răzvan Lazăr, în minutul 34, iar după pauză, gazdele au mai marcat de cinci ori.
Cavalerii Zalău au mai făcut o victimă, câştigând cu 2 – 1 disputa susinută în deplasare, cu AS Creaca Jac. Gazdele au deshis scorul în minutul 9, prin George Marian, iar oaspeţii au restabilit egalitatea în minutul 41, prin Ovidiu Cornea. Scorul final l-a stabilit Robert Antal, în minutul 73.
Ploaie de goluri în disputa dintre Unirea Cristolţ şi Recolta Agrij, gazdele câştigând cu scorul de 6 – 5. Duelul dintre Olimpia Rus şi Benfica Ileanda s-a decis la loviturile de departajare, după ce la finalul celor 120 de minute, scorul a fost 2 – 2.
Stejarul Sâg a pierdut cu scorul de 2 – 3 duelul de pe teren propriu cu Barcău Tusa, dar a câştigat la „masa verde”, în urma contestaţiei depuse. Someş Odorhei a câştigat cu scorul de 4 – 1 jocul cu AS Tihău, în timp ce Viitorul Băbeni a dispus cu scorul de 2 – 0, în deplasare, de Someşul Letca.
Rezultatele complete şi marcatorii:
Someşul Odorhei – AS Tihău 4 – 1
Au marcat: Darius Ungur (min. 16, 29, 46), Alexa Moş (min. 80), respectiv Sergiu Chiş (min. 33)
Someşul Letca – Viitorul Băbeni 0 – 2
Au marcat: Ionuţ Iacob (min. 23), Vasile Vereş (min. 48)
Unirea Cristolţ – Recolta Agrij 6 – 5
Au marcat: Florin Ilieş (min. 3, 30), Sergiu Pop (min. 9), Sergiu David (min. 61), Bogdan Ilieş (min. 64), Lucian Oros (min. 78), respectiv Vlad Lăcătuş (min. 25), Sergiu Pop (29-augotol), Cătălin Curea (min. 62), Lucian Goia (min. 66), Vlad Brânduşe (min. 76)
Real Crişeni – Olimpic Bocşa 2 – 6
Au marcat: Răzvan Iacob (min. 38), Paul Hanga (min. 67), respectiv Sorin Iacob (min. 24), Robert Niculăuţ (min. 42), Cosmin Sabou (min. 45, 61, 90), Dumitru Bordaş (min. 65)
Stejarul Sâg – CS Barcău Tusa 2 – 3*
Au marcat: Radu Sabou (min. 31), Cosmin Târle (min. 83), respectiv Sorin Gîrz (min. 17, 58), Cristian Morar (min. 24)
Luceafărul Valcău – Sportul Şimleu 1 – 4
Au marcat: Au marcat: Raul Mocan (min. 76), Alin Sabou (min. 78), Inocan Călin (min. 81, 83)
Olimpia Rus – Benfica Ileanda 2 – 2 (4 – 6 d.p.)
Au marcat: Matei Hăşmăşan (min. 21), Adalbert Pintea (min. 53), respectiv Cosmin Bene (min. 31), Florin Matei (min. 70)
Cetatea Buciumi – CS Crasna 7 – 1
Au marcat: Bogdan Ember (min. 25), Răzvan Lazăr (min. 34), Paul Coste (min. 51), Răzvan Nicorici (min. 63), Cosmin Şandor (min. 70), Sergiu Brie (min. 82), Raul Brumar (min. 90), respectiv Adelin Teglaş (min. 14)
AS Craca Jac – Cavalerii Zalău 1 – 2
Au marcat: George Marian (min. 9), respectiv Ovidiu Cornea (min. 41), Robert Antal (min. 73)
*Stejarul Sâg a câştigat la „masa verde” partida cu Barcău Tusa, în urma contestaţiei depuse

One Thought to “Cetatea Buciumi a realizat scorul etapei în Cupa României”