Începe școala! Unde și când au loc festivitățile de deschidere a anului școlar 2018-2019

Primul clopoțel din anul școlar 2018-2019 va suna, pentru 35.000 de elevi sălăjeni, luni, 10 septembrie. Fiecare unitate de învățământ din județ va organiza cu acest prilej o festivitate de deschidere a noului an școlar, în această zi. 

Conform unui ordin al Ministerului Educaţiei, anul școlar 2018-2019 va avea 34 de săptămâni de cursuri, însumând 168 de zile lucrătoare. Prin excepție, pentru cei din clasele terminale din învățământul liceal, anul școlar are 32 de săptămâni de cursuri și se va încheia în 31 mai 2019, în timp ce pentru clasa a VIII-a, are 33 de săptămâni de cursuri ce se vor încheia în 7 iunie 2019. 

Ora și locul desfășurării festivității de deschidere în fiecare unitate de învățământ din județ pot fi consultate în tabelul de mai jos, pus la dispoziție de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Sălaj.

 

Unitatea de învațământ data, ora, locul desfășurării festivității
Școala Gimnazială Nr. 1 Agrij 10.09.2019 / ora 9,00 / curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Almașu 10/09/2018 /ora9.00/curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Jebucu 10/09/2018 /ora9.00/curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Băbeni 10.09.2018/ora9.00/curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Bălan 10.09.2018/ ora 10.00/ Curtea Școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Bănișior 10.09.2018/ORA 9.00/Curtea Școlii
Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Aluniș 10.09.2018/ora 10,00/Căminul Cultural Aluniș
Școala Gimnazială ”Gheorghe Șincai” Bobota 10.09.2018,ora 9,30, Curtea școlii
Școala Gimnazială ”Simion Bărnuțiu” Bocșa 10.09.2018/ora 9,00/Curtea Școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Borla 10.09.2018/ora 9,00/ Curtea Școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Boghiș 10.09.2018/ora10,00/Curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Buciumi 10.09.2018/ ora 10.00/ Curtea Scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Camăr 10.09.2018 ora 09.00 curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Carastelec 10.09.2018/ora 9,00/Curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Chieșd 10.09.2018/ora 9,00/Curtea școlii
Școala Gimnazială ”Horea” Cizer 10.09.2018, ora 9,00/Curtea Şcolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Coșeiu 10.09.2018,ora 9,00/Curtea scolii”After School”
Școala Gimnazială ”Marcus Aurelius” Creaca 10.09.2018/ora 9.00/ curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Cristolț 10.09.2018/ora 10,00/curtea școlii
Școala Gimnazială ”Vasile Breban” Crișeni 10.09.2018/ora 8,30/curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Cuzăplac 10.09.2018/ora 9.00/ curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Dobrin 10.09.2018/ora 9,00/curtea şcolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Dragu 10.09.2018/ora 9,00/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1  Fildu de Mijloc 10.09.2018/ora 8:30/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Gîrbou 10.09.2018/ora 9,00/curtea școlii
Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Halmășd 10.09.2018/ora 9.00/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Hereclean 10.09.2018/ora 9,00/ sala de sport
Școala Gimnazială Nr. 1 Panic 10.09.2018/ora 9,00/curtea şcolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Horoatu Crasnei 10.09.2018/ora 8.30/sala de sport Sc. Gim. Horoatu Cr. si 10.09.2018/ora 9.30/sala de sport Scoala Gim. Stirciu
Școala Gimnazială Nr. 1 Ip 10.09.2018/ora 9.00/curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Letca 10.09.2018/ora 9.00/curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Lozna 10.09.2018/ ora 9.00 Curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Marca 10,09,2018/ora 9.00/Curtea Scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Măeriște 10.09.2018/ora 9,00/curtea școlii; Șc. Gim. Giurtelec – ora 10,00/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Aghireș 10.09.2018/ora 9/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Mirșid 10.09.2018/ora 9.00/ Curtea scolii; Șc. Primară Popeni ora 10.00 /curtea școlii ; Șc. Primară Moigrad-Porolissum ora 11.00/curtea școlii
Școala Gimnazială ”Traian Crețu” Năpradea 10.09.2018/ora 10/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Pericei 10.09.2018/ora 9,00/curtea școlii
Școala Giamnazială Nr. 1 Plopiș 10.09.2018/ora 10.00/Camin cultural
Școala Gimnazială ”Gheorghe Munteanu” Poiana Blenchii 10.09.2018/ora 10.00/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Românași 10.09.2018/ora 9.00/curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Rus 10.09.2018/ora 9,00 , curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Șimișna  10.09.2018/ora 10,00 curtea scolii
Școala Gimnazială ”Petre Dulfu” Sălățig 10.09.2018/ora9:00, curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Deja 10.09.2018-ora 9- curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Sânmihaiu Almașului  10.09.2018 ora 9 -curtea scolii
Școala Gimnazială ”Vasile Lucăcel”  Someș Odorhei  10.09.2018 ORA 9-CURTEA SCOLII
Școala Gimnazială ”Szikszai Lajos” Șamșud 10.09.2018-ora 9.00-curtea școlii
Școala Giamnazială ”Aurelia și Lazăr Cosma” Treznea 10.09.2018-ora 9.00-curtea școlii
Școala Gimnazială Nr. 1 Valcău de Jos 10.09.2018 ora 9 curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Vîrșolț 10.09.2018-ora 9- curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Zalha 10.09.2018-ora 10- curtea scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Zimbor 10.09.2018 ora 9,30 -curtea scolii
Școala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Zalău 10.09.2018, ora 9.00, curtea scolii
Școala Gimnazială ”Simion Bărnuțiu” Zalău 10.09.2018, ora 9- curtea scolii
Școala Gimnazială ”Porolissum” Zalău 10.09.2018 , ora 9,00, curtea școlii, pentru Școala Gimn. G. Cosbuc ora 10,00
Școala Gimnazială ”Gheorghe Lazăr” Zalău 10.09.2018, ora 9,00, curtea școlii
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Zalău 10.09.2018, ora 9,00, curtea scolii
Școala Gimnazială ”Corneliu Coposu” Zalău 10.09.2018, ora 9, curtea scolii
Școala Gimnazială ”Andrei Mureșanu” Cehu Silvaniei  10.09.2018 , ora 8.30,curtea scolii
Școala Gimnazială ”Gyulaffy Laszlo” Cehu Silvaniei  10.09.2018, ora 9, curtea scolii
Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Jibou 10.09.2018, ora 9, curtea scolii
Școala Gimnazială ”Silvania” Șimleu Silvaniei  10.09.2018/ora 8.30/ curtea școlii
Școala Gimnazială ”Horea” Șimleu Silvaniei  10.09.2018/ora10/Curtea Scolii
Școala Gimnazială Nr. 1 Pusta 10.09.2018/ora 9/ Curtea Scolii
Școala Gimnazială ”Bathory istvan” Șimleu Silvaniei           10.09.2018/ora 9/ Curtea Scolii
Liceul Tehnologic ”Cserey-Goga” Crasna 10.09.2018/9.00/Curtea școlii
Liceul Tehnologic Nr. 1 Gîlgău 10.09.2018/ora 9,00/curtea scolii
Liceul Tehnologic ”Liviu Rebreanu” Hida 10.09.2018/ora 10,00/curtea scolii
Licuel Tehnologic ”Ioachim Pop” Ileanda 10.09.2018/ora 9,00/curtea scolii
Liceul Tehnologic ”Petri Mor” Nușfalău 10.09.2018/ ora 9,30, în curtea școlii gimnaziale
Școala Profesională Sîg 10.09.2018/ora 10, în curtea şcolii
Liceul Tehnologic Nr. 1 Surduc 10.09.2018/ora 9,00/curtea şcolii
Liceul Tehnologic Nr. 1 Sărmășag 10.09.2018 / ora 9 / curtea scolii
Colegiul Național ”Silvania” Zalău 10.09.2018/ ora 8,30,In curtea liceului
Liceul  Pedagogic  ”Gheorghe Șincai” Zalău 10.09.2018/ora 10.00/în curtea liceului
Liceul Ortodox ”Sf. Nicolae” Zalău 10.09.2018/ora 10:00, În curtea liceului
Liceul Reformat ”Wesselenyi” Zalău 10.09.2018/ora 10, Biserica Reformată din centru
Colegiul Tehnic ”Alesandru Papiu Ilarian” Zalău 10.09.2018/ora 9.00, în curtea mică a școlii
Liceul Tehnologic ”Voievodul Gelu” Zalău 10.09.2018; ora 9:00; Terenul de sport al liceului
Liceul Tehnologic ”Mihai Viteazul” Zalău 10.09.2018/ora 9:30 În curtea liceului
Liceul cu Program Sportiv ”Avram Iancu” Zalău 10.09.2018/0ra 9,00 curtea liceului
Liceul de Artă ”Ioan Sima” Zalău  10.09.2018/ora 9,00 in curtea liceului
Liceul Tehnologic ”Gheorghe Pop de Băsești” Cehu Silvaniei  10.09.2018/ora 9,00 in curtea liceului
Liceul Teoretic ”Ion Agârbiceanu” Jibou  10.09.2018/ ora 9,00, În curtea liceului
Liceul Tehnologic ”Octavian Goga” Jibou  10.09.2018/ora 9,00 in curtea liceului
 Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei  10.09.2018/ora 9,00 clădirea 1
Colegiul Tehnic ”Iuliu Maniu” Șimleu Silvaniei  10.09.2018/ ora 9,00, În curtea liceului
Liceul Tehnologic ”Ioan Ossian” Șimleu Silvaniei  10.09.2018/9.00/Curtea școlii
Școala Postliceală Sanitară 
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă ”Speranța” Zalău  10.09.2018/ ora 9,00, str.Crisan nr.4
Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Șimleu Silvaniei  10.09.2018/ ora 10,00 – curtea școlii

Alte articole

Leave a Comment