Vladut Morar si Ionut Berbecar au marcat pentru selectionata Ardealului I

Doi dintre cei opt jucatori salajeni care au fost selectionati in echipa Ardealulului I, in vederea formarii echipei nationale a Romaniei Under 14, au inscris in meciul pe care selectionata formata din judetele Satu Mare, Salaj si Maramures l-a sustinut impotriva selectionatei Clujului si Bistritei. Cele doua echipe au jucat patru reprize a cate 30 de minute fiecare, in primele doua reprize evoluand echipele de baza, iar in urmatoarele doua, rezervele. Dupa prima parte, selectioinata din care au facut parte si salajenii a castigat cu scorul de 1 – 0, prin golul marcat de zalauanul Vladut Morar, iar in cea de-a doua parte, scorul a fost egal, 3 – 3, pe lista marcatorilor trecandu-si numele un alt zalauan, Ionut Berbecar. Azi se va stabili lotul de 25 de jucatori, care vor forma Ardealul I, ce va juca luni la Dej, impotriva Ardealului II. Pentru selectia jucatorilor care vor face parte din echipa Ardealului I, au fost numiti sa se ocupe antrenorul clujean Mede si managerul de la Viitorul, Daniel Sabau.