Titularii au facut diferenta

Titularii au facut diferentaFC Zalau a sustinut vineri al treilea meci de verificare din aceasta vara, adversara fiind formatia din Liga a IV-a, Rapid Jibou. Echipa condusa de Pasca si Oros s-a impus cu scorul de 7 – 2, insa dupa prima parte a intalnirii jibouanii conduceau cu 2 – 1. Scorul l-a deschis Daniel Coste, iar Roja a majorat avantajul dintr-o lovitura de pedeapsa obtinuta de Adrian Farcas. Pana la finalul primei reprize, FC Zalau a redus din handicap prin Moldovan. La pauza, Marius Pasca a schimbat aproape toata echipa, introducand in teren titularii din sezonul trecut, iar FC Zalau a mai inscris de sase ori, in timp ce jibouanii nu au mai facut-o niciodata. Pentru zalauani au mai inscris: Danila, de doua ori, Porumb, Moldovan, Gorga, Craciun si Neicu.

FC Zalau: Cozma – Coste, Pacurar, Nicorici, Negrean, Maior, Lung, Damsa, Pascalau, Moldovan, A. Chis. Au mai evoluat: C. Chis – Jula, Cornaci, Ionascu, Craciun, Stanciu, Sabou, Gorga, Danila, Chereches. Antrenori: Marius Pasca (principal), Cristian Oros (secund)

Rapid Jibou: Mos – Vegh, Turcas, Marius Muresan, Noje, Turcu, Roja, A. Muresan, Coste, Farcas, Mihai Muresan. Au mai evoluat: Haiduc, Maior, Gherman, Botos, Muntean, Rus. Antrenori: Marius Muntean (principal), Adrian Farcas (secund)