Sportul Şimleu a înregistrat scorul etapei în Liga a IV-a

Venită după patru victorii şi o remiză, liderul Sportul Şimleu a obţinut duminică o victorie fără emoţii, pe teren propriu, în faţa echipei Favorit Dobrin, pe care a învins-o cu scorul de 9 – 1, după ce la pauză a avut avantaj minim, 2 – 1. Repriza a doua a fost controlată mult mai clar de jucătorii antrenaţi de Lupo Csaba, aceştia reuşind să marcheze până la final alte şapte goluri şi să înregistreze scorul etapei.

Rapid Jibou a câştigat cu 2 – 0 derby-ul cu Luceafărul Bălan, ambele goluri fiind marcate în ultimele zece minute ale întâlnirii, după ce, Turcu a ratat o lovitură de pedeapsă, în minutul 9.
AS Chieşd rămâne fără victorie după şase etape, fiind învinsă duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1 – 2 de Gloria Bobota. Gazdele au fost cele care au deschis scorul, prin Chiş, în minutul 33, iar în partea secundă, oaspeţii au întors soarta partidei, reuşind să marcheze de două ori, prin Toth şi Sabău.
Derby-ul codaşelor, Flacăra Halmăşd – Olimpic Bocşa, s-a încheiat cu victoria echipei gazdă, care s-a impus cu scorul de 3 – 1, după ce Bocşa a deschis scorul în minutul 26, prin Mărcuş.
CS Barcău Nuşfalău a acumulat 12 puncte după succesul obţinut în deplasare, pe terenul formaţiei Benfica Ileanda. Gazdele au condus cu 3 – 0 după numai 20 de minute de joc, dar echipa pregătită de Adrian Damian a revenit spectaculos şi s-a impus cu 5 – 4 pe final.
Rezultatele complete şi marcatorii:
Rapid Jibou – Luceafărul Bălan 2 – 0, 1 – 7 la juniori
Au marcat: Rişcău (min. 81), Muntean (min. 90)
Dumbrava Gâlgău – FC Zalău II 6 – 1, 0 – 10 la juniori
Au marcat: Făzăcaş (min. 11, 80), Mierea (min. 31), Sestraş (min. 38, 45), Chira (min. 70), respectiv Pop (min. 7)
AS Chieşd – Gloria Bobota 1 – 2, 2 – 2 la juniori
Au marcat: Chiş (min. 33), respectiv Toth (min. 65), Sabău (min. 80)
Benfica Ileanda – CS Barcău Nuşfalău 4 – 5, 1 – 5 la juniori
Au marcat: Duma (min. 5, 8, 73), Stână (min. 20), respectiv Orban (min. 36, 45), Lazăr (min. 40), Tuş (min. 67), Lakatos (min. 76)
Flacăra Halmăşd – Olimpic Bocşa 3 – 1, 2 – 3
Au marcat: Savu (min. 45, 65, 74), respectiv Mărcuş (26)
Sportul Şimleu – Favorit Dobrin 9 – 1, 15 – 0 la juniori
Au marcat: Dregan (min. 29, 53), Ţurcaş (min. 33), Crişan (min. 48), Lupo (min. 57), Gheţi (min. 50, 72, 76), Garbacz (min. 86), respecitv Csoka (min. 14)
CS Crasna – Silvania Cehu Silvaniei 6 – 2, 12 – 2
Au marcat: Pop (min. 7, 16, 26), Hodiş (min. 20), Chirilă (min. 34), Gorga (min. 64), respectiv Paşcalău (min. 41), Ungur (min. 75)
Clasament:
1. Sportul Şimleu 6 5 1 0 28 – 6 16p
2. Rapid Jibou 6 5 0 1 9 – 3 15p
3. Luceafărul Bălan 6 4 1 1 18 – 2 13p
4. Dumbrava Gâlgău 5 4 0 1 21 – 7 12p
5. CS Barcău Nuşfalău 6 4 0 2 21 – 11 12p
6. Unirea Mirşid 5 3 1 1 15 – 5 10p
7. Favorit Dobrin 6 2 2 2 7 – 14 8p
8. Gloria Bobota 6 2 1 3 7 – 12 7p
9. Silvania Cehu Silvaniei 5 2 1 2 11 – 18 7p
10. CS Crasna 5 2 0 3 12 – 14 6p
11. Flacăra Halmăşd 5 2 0 3 9 – 29 6p
12. Olimpic Bocşa 6 1 1 4 3 – 16 4p
13. Benfica Ileanda 5 1 0 4 13 – 17 3p
14. AS Chieşd 6 0 1 5 6 – 15 1p
15. FC Zalău II 6 0 1 5 8 – 19 1p

Alte articole

Leave a Comment