Silvania Cehu Silvaniei revine în fotoliul de lider

Devenită în premieră lider în Liga a IV-a după succesul din etapa trecută, scor 8 – 0 în faţa celor de la Sportul Şimleu, formaţia Unirea Mirşid a coborât pe poziţia a patra după duelul de duminică, pierdut cu scorul de 0 – 3 în faţa echipei Rapid Jibou. Adrian Fărcaş, directorul Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret (DJST) Sălaj a reuşit o „dublă” pentru jibouani, iar Marius Chechedi a închis tabela în minutele de prelungiri.
Silvania Cehu Silvaniei a revenit pe prima poziţie, câştigând cu scorul de 4 – 1 partida susţinută în deplasare, pe terenul echipei Benfica Ileanda. Nicolae Micle a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 27, iar Cosmin Bene a restabilit egalitatea în minutul 48. Oaspeţii au revenit şi au mai înscris de trei ori până la pauză, prin Gabriel Călăcean, Raul Moţ şi Dan Moldovan.
Singura remiză s-a înregistrat între Flacăra Halmăşd şi Dumbrava Gîlgău, partidă încheiată cu scorul de 1 – 1. Andrei Bene a deschis scorul pentru oaspeţi, iar gazdele au egalat până la pauză prin Milan Mătura.
Rezultatele complete şi marcatorii:
Flacăra Halmăşd – Dumbrava Gîlgău 1 – 1
Au marcat: Milan Mătura (min. 45), respectiv Andrei Bene (min. 22)
Sportul Şimleu – CS Crasna 1 – 2
Au marcat: Dorin Ţârlea (min. 13), respectiv Ionuţ Iacob (min. 75) şi Florin Kordiş (min. 82)
AS Chieşd – Gloria Bobota 4 – 0
Au marcat: Dragomir Lingurar (min. 15 şi 88), Ovidiu Cătană (min. 66 şi 77)
Benfica Ileanda – Silvania Cehu Silvaniei 1 – 4
Au marcat: Cosmin Bene (min. 48), respectiv Nicolae Micle (min. 27), Gabriel Călăcean (min. 59), Raul Moţ (min. 72), Dan Moldovan (min. 80)
Rapid Jibou – Unirea Mirşid 3 – 0
Au marcat: Adrian Fărcaş (min. 14 şi 59-pen.), Marius Chechedi (90+2)
Olimpic Bocşa – Gloria Ban 4 – 2
Au marcat: Dumitru Bordaş (min. 5), Varga Jozsef (min. 52-pen.), Robert Niculăuţ (min. 70 şi 90), respectiv Rareş Groze (min. 45) şi Dănuţ Roşca (min. 87)
CS Barcău Nuşfalău – CS Hida 4 – 1
Au marcat: Vasile Ciorba (min. 20 şi 64), Lazăr Zoltan (min. 22), Kallai victor (min. 74), respectiv Florin Sestraş (min. 4)
Clasament:
1. Silvania Cehu Silvaniei 10 8 1 1 30 – 10 25p
2. CS Barcău Nuşfalău 10 8 0 2 29 – 11 24p
3. Dumbrava Gîlgău 10 7 1 2 28 – 13 22p
4. Unirea Mirşid 10 7 2 1 29 – 15 22p
5. Rapid Jibou 10 7 1 2 27 – 13 22p
6. Flacăra Halmăşd 10 6 1 3 29 – 18 19p
7. AS Chieşd 10 5 0 5 22 – 24 15p
8. CS Crasna 9 4 1 4 13 – 17 13p
9. CS Hida 10 3 2 5 17 – 27 11p
10. Gloria Ban 10 3 1 6 19 – 21 10p
11. Olimpic Bocşa 9 2 1 6 20 – 30 7p
12. Benfica Ileanda 10 2 1 7 13 – 27 7p
13. Gloria Bobota 10 1 1 8 9 – 30 4p
14. Sportul Şimleu 10 0 0 10 2 – 31 0p

Alte articole

Leave a Comment