SCM Zalău s-a impus fără emoții în amicalul cu Luceafărul Oradea

Pentru SCM Zalău a fost al șaptelea meci de verificare din această iarnă, formația de la poalele Meseșului înregistrând șase victorii și o înfrângere. CSM Satu Mare, Gloria Bistrița, Metalurgistul Cugir, Progresul Șomcuta Mare, CS Ineu și Luceafărul Oradea sunt echipele pe care le-a învins SCM Zalău în această iarnă, iar eșecul l-a înregistrat în fața celor de la Șoimii Lipova. Fotbaliștii zălăuani vor avea două zile de pauză, după care vor continua pregătirea pe plan local.

SCM Zalău: Alexandru Gudea – Bogdan Şandru, Vlad Motroc, Răzvan Dulap, Ionuţ Ilieş, Adrian Micaş, Răzvan Rotea, Sebastian Culda, Adrian Şter, Alexandru Mare şi Sergiu Pop. Au mai intrat: Andrei Pop, Bogdan Miron – Florin Pop, Mihai Onicaş, Iustin Ardelean, Sebastian Nicoraş, Alexandru Sorian, Raul Standiu, Andrei Haţiegan şi Bogdan Forna. Antrenori: Dorin Toma – principal,  Alexandru Pop – secund

2 Thoughts to “SCM Zalău s-a impus fără emoții în amicalul cu Luceafărul Oradea”

1. […] După o pregătire centralizată de zece zile la Băile Felix, SCM Zalău a susținut vineri un amical cu Luceafărul Oradea, formație antrenată de George Zima, fostul tehnician al Zalăului. Partida a avut loc la Oradea, iar formația condusă de Dorin Toma și Alexandru Pop s-a impus cu 4 – 0. La pauză, zălăuanii au condus cu 2 – 0, după o “dublă” reușită de atacantul Sergiu Pop. După revenirea de la vestiare, SCM-ul a mai marcat de două ori, prin Bogdan Forna și Bogdan Șandru.  » Mai multe detalii […]

Ăstea sunt meciuri programate la scm Zalău cu echipe liga 3 ai 4de ce sa temut marele manager Pașca marius de echipa de liga 2bate joc pasca de oraș de banii publici rușine pasca