SCM Zalău, remiză albă împotriva Comunei Recea

SCM Zalău a terminat la egalitate partida susţinută sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Fotbal Comuna Recea, una dintre cele mai bune echipe din Seria a V-a. Scorul final a fost 0 – 0, la finalul unui joc dominat în mare parte de oaspeţi, dar în care şi zălăuanii şi-au trecut câteva ocazii importante. Echipa condusă de Alexandru Pop a evoluat în inferioritate numerică aproape o repriză, după eliminarea lui Daniel Supuran, din minutul 49, iar în minutele de prelugiri ale meciului a fost eliminat şi Claudiu Băican, care a evoluat pe postul de fundaş în această partidă. Cea mai mare ocazie a zălăuanilor i-a aparţinut jucătorului de culoare, Arnold Neures, în debutul părţii secunde, acesta ratând din numai şase metri după o centrare trimisă în faţa porţii de Sebastian Duma.
După şapte etape, SCM Zalău ocupă ultimul loc în Seria a V-a, cu 2 puncte acumulate, urmând ca în etapa viitoare să evolueze pe terenul celor de la Metalurgistul Cugir.
Rezultatele complete din etapa a VIII-a: Unirea Dej – Luceafărul Oradea 2 – 1, AFC Odorheiu Secuiesc – Industria Galda 1 – 3, Sănătatea Cluj – Minaur Baia Mare 2 – 0, Viitorul Şelimbăr – Sticla Arieşul Turda 1 – 1, Avântul Reghin – SC Sânmartin 0 – 1, Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir 1 – 1, SCM Zalău – Fotbal Comuna Recea 0 – 0 şi Unu Fotbal Gloria Bistriţa – CFR II Cluj 3 – 2.
SCM Zalău: Andrei Pop – Ervin Kinczel, Răzvan Dulap, Claudiu Băican, Daniel Supuran, Denis Cubaş, Florin Pop, Raul Vitan (min. 90+2), Sebastian Culda (min. 52, Gabriel Coţi), Sebastian Duma (min. 90+3, Vlad Marin) şi Arnold Neures (min. 80, Bogdan Boje). Antrenor: Alexandru Pop

One Thought to “SCM Zalău, remiză albă împotriva Comunei Recea”

1. Anonim

Cu asa rezultate cu egaluri acasă in deplasare pierd nu știu daca se vor salva de la retrogradare scm Zalău dar speram ca si in campionatul viitor sa aibă orașul Zalău echipa de fotbal