Programul turului Ligii a III-a de fotbal – sezonul 2013 – 2014 –

Liga a III-a de fotbal este alcătuită în acest sezon din 72 de echipe, fiecare din cele şase serii având în componenţă câte 12 echipe.

Etapa inaugurală a avut loc vineri, 30 august, iar ultima rundă a primei părţi a campionatului este programată vineri, 1 noimebrie. În acest se vor desfăşura şi cinci etape din retur, ultima fiind programată în 6 decembrie.
La finalul returului vor începe jocurile din play-off (locurile 1 – 6) şi play-out (locurile 7 – 12). Echipele vor intra în faza a II-a aa competiţiei cu punctele acumulate în meciurile directe.
Vor promova în Liga a II-a echipele clasate pe primul loc în fiecare serie, la finalul play-off-ului, iar în Liga a IV-a vor retrograda echipele situate pe ultimele două locuri în fiecare din cele şase serii.

Etapa I (vineri, 30 august):
FC Oşorhei – CSO Cugir 2 – 1
Unirea Jucu – Unirea Dej 4 – 2
FC Municipal Baia Mare – Arieşul Turda 3 – 0
Şoimii Pâncota – FCMU Baia Mare nu s-a disputat
Sănătatea Cluj – Naţional Sebiş 0 – 3
CS Ineu – FC Zalău 1 – 1

Etapa a II-a (vineri, 6 septembrie):
Unirea Dej – FC Oşorhei
Arieşul Turda – Unirea Jucu
FCMU Baia Mare – FC Municipal Baia Mare
Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota
FC Zalău – Sănătatea Cluj
CSO Cugir – CS Ineu

Etapa a III-a (vineri, 13 septembrie):
Unirea Dej – CSO Cugir
FC Oşorhei – Arieşul Turda
Unirea Jucu – FCMU Baia Mare
FC Municipal Baia Mare – Naţional Sebiş
Şoimii Pâncota – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Ineu

Etapa a IV-a (vineri, 20 septembrie):
Arieşul Turda – Unirea Dej
FCMU Baia Mare – FC Oşorhei
National Sebiş – Unirea Jucu
FC Zalău – FC Municipal Baia Mare
CS Ineu – Şoimii Pâncota
CSO Cugir – Sănătatea Cluj

Etapa a V-a (vineri, 27 septembrie):
Arieşul Turda – CSO Cugir
Unirea Dej – FCMU Baia Mare
FC Oşorhei – Naţional Sebiş
Unirea Jucu – FC Zalău
FC Municipal Baia Mare – CS Ineu
Şoimii Pâncota – Sănătatea Cluj

Etapa a VI-a (vineri, 4 octombrie):
FCMU Baia Mare – Arieşul Turda
Naţional Sebiş – Unirea Dej
FC Zalău – FC Oşorhei
CS Ineu – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – FC Municipal Baia Mare
Şoimii Pâncota – CSO Cugir

Etapa a VII-a (marti, 8 octombrie):
CSO Cugir – FCMU Baia Mare
Arieşul Turda – Naţional Sebiş
Unirea Dej – FC Zalău
FC Oşorhei – CS Ineu
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
FC Municipal Baia Mare – Şoimii Pâncota

Etapa a VIII-a (vineri, 11 octombrie):
National Sebiş – FCMU Baia Mare
FC Zalău – Arieşul Turda
CS Ineu – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – FC Oşorhei
Şoimii Pâncota – Unirea Jucu
FC Municipal Baia Mare – CSO Cugir

Etapa a IX-a (vineri, 18 octombrie):
CSO Cugir – Naţional Sebiş
FCMU Baia Mare – FC Zalău
Arieşul Turda – CS Ineu
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
FC Oşorhei – Şoimii Pâncota
Unirea Jucu – FC Municipal Baia Mare

Etapa a X-a (vineri, 25 octombrie):
FC Zalău – Naţional Sebiş
CS Ineu – FCMU Baia Mare
Sănătatea Cluj – Arieşul Turda
Şoimii Pâncota – Unirea Dej
FC Municipal Baia Mare – FC Oşorhei
Unirea Jucu – CSO Cugir

Etapa a XI-a (vineri, 1 noiembrie):
FC Oşorhei – Unirea Jucu
Unirea Dej – FC Municipal Baia Mare
Arieşul Turda – Şoimii Pâncota
FCMU Baia Mare – Sănătatea Cluj
Naţional Sebiş – CS Ineu
CSO Cugir – FC Zalău

Alte articole

Leave a Comment