HC Zalău, prestaţie onorabilă în faţa multiplei campioane a României

Iubitorii handbalului din judeţ au umplut până la refuz Sala Sporturilor din Zalău, pentru a asista la partida dintre HC Zalău şi CSM Bucureşti, desfăşurată miercuri seara şi încheiată cu victoria oaspetelor, scor 30 – 24. Cu toate au au avut în faţă o „multinaţională”, în componenţa căreia se află 11 jucătoare străine şi printre cele mai valoroase handbaliste din România, în frunte cu Cristina Neagu, fetele pregătite de Gheorghe Tadici au avut o prestaţie onorabilă CSM-ului. Scorul pauzei a fost 16 – 14 în favoarea oaspetelor, dar „tigroaicele” s-au desprins abia în ultimele două minute, după câteva decizii controversate ale arbitrilor Niţişor şi Stamatoiu, al doilea fiind chiar din Bucureşti.