FC Zalău s-a întors cu un punct de la Hunedoara

FC Hunedoara – FC Zalău 1 – 1 (1 – 0)

Au marcat: Adrian Pepenar (min. 42), respecitv Gabriel Ţiriac (min. 83)

Un punct cât o victorie pentru FC Zalău, pe terenul echipei FC Hunedoara, joi, în ultima etapă a sezonului, având în vedere că gruparea hunedoareană a avut ca obiectiv promovarea în Liga a II-a, ratată în ultimele etape.
FC Hunedoara şi FC Zalău au încheiat la egalitate, 1 – 1, meciul de pe Stadionul „Michael Klein”, după ce gazdele conduceau la pauză cu scorul de 1 – 0.
Reuşita gazdelor a venit în minutul 42, marcator fiind Adrian Pepenar, care a reluat la colţul lung centrarea lui Nicula.
FC Zalău nu a cedat şi a continuat să joace avansat, la fel cum a făcut şi înainte de primirea golului, iar în minutul 83, Gabriel Ţiriac a restabilit egalitatea, care a reluat în plasă centrarea lui Stanciu, de pe partea dreaptă.
FC Hunedoara: Florin Raţ – Andrei Şoit, Adrian Dosan, Adrian Cuciula, Marian Trăşcan, Răzvan Muntean (min. 46, Vaida Janos), Constantin Vişan, Flavius Nicula, Cristian Robert (min. 46, Bogdan Roibu), Adrian Pepenar, Dan Suciu (min. 55, Răzvan Dragotescu, min. 71, Octavian Apachiţe). Antrenori: Marius Oprig şi Daniel Dăscălescu
FC Zalău: Claudiu Chiş – Vlad Lung, Cătălin Anghel, Cosmin Cosma, Vlad Negrean, Maior Istvan (min. 46, Gabriel Ţiriac), Cosmin Sabou, Raul Stanciu, Mihai Bode, Andrei Teglaş, Codruţ Ardelean. Antrenori: Marius Paşca şi Cristian Oros