FC Zalău a terminat la egalitate amicalul cu Unirea Dej

FC Zalău a susţinut sâmbătă al patrulea meci de verificare din această iarnă, evoluând pe terenul Unirii Dej. După un eşec şi două victorii în primele trei partide, fotbaliştii pregătiţi de Constantin Olariu şi Cristian Oros au înregistrat prima remiză din această iarnă, scorul final al partidei de sâmbătă fiind 2 – 2.
FC Zalău a avut un început mai bun şi a condus cu 2 – 0, graţie golurilor marcate de Louis Copilescu şi Alexandru Pop, dar dejenii au revenit şi au restabilit egalitatea înultimele zece minute.
Golul de 2 – 1 a fost marcat în minutul 80, de Patca, iar în minutul 88, Ionescu a stabilit scorul final.
În primele trei amicale, zălăuanii au pierdut cu 1 – 3 în faţa Universităţii Cluj, a câştigat cu 6 – 0 amicalul cu Sportul Şimleu şi s-a impus cu scorul de 3 – 1 în faţa juniorilor republicani de la „U” Cluj, care evoluează în Liga Elite din România.
Miercuri, FC Zalău va susţine un nou amical, la Nyirbator, împotriva celor de la FCM Baia Mare.
FC Zalău: Galac – Tonko, Tohat, Ionaşcu, Vălimăreanu, Copilescu, Fluieraş, Jamilu, Ţugui, Alexandru Pop şi Tăbârţă. Au mai evolaut: Man – Duma, Lazăr, Neagotă şi Taloş. Antrenori: Constantin Olariu (principal) şi Cristian Oros (secund)