De acum inainte depindem de rezultatele altora

Dupa esecul suferit miercuri la Dej, in fata echipei Unirea, sansele echipei Remat CSS Zalau de a scapa de baraj par a fi aproape nule

Unirea Dej – VM Remat CSS Zalau 3 – 2 (20, -17, -14, 19, -7)

Aflata pe locul noua in clasamentul Diviziei A1 la volei masculin, Remat CSS Zalau era obligata sa castige meciul de miercuri, sustinut in deplasare, impotriva formatiei Unirea Dej, pentru a mai putea spera la evitarea turneului de baraj. Echipa antrenata de Mircea Spatacean a inceput foarte bine meciul de la Dej, impunandu-se in primul set cu scorul de 25 – 20. Insa, au urmat doua seturi in care gazdele au fost mai prezente in joc si in care au reusit sa se impuna cu scorurile de 25 – 17, respectiv 25 – 14. Remat a revenit spectaculos in setul patru, pe care l-a castigat cu scorul de 25 – 19, chiar daca Todoran a fost nevoit sa paraseasca terenul din cauza unei accidentari, in locul sau intrand Verdes. Din pacate, nu acelasi lucru s-a intamplat si in setul decisiv, pe care zalauanii l-au pierdut cu scorul de 15 – 7. Am inceput bine, insa, din pacate, am avut mult ghinion, fiindca Todoran s-a acidentat in setul patru, iar Verdes, care l-a inlocuit a gresit toate mingile. Pe finalul meciului, nici Briscan nu a mai prea contat in joc. Ne vom juca sansa pana la capat, insa, din pacate, cea mai mare sansa am ratat-o miercuri. De acum inainte vom depinde de rezultatele altora, a spus dupa meci Mircea Spatacean. Urmatorul meci pentru Remat Zalau va avea loc in 14 martie, cand va intalni pe teren propriu U Cluj.