Clubul Copiilor din Şimleu Silvaniei, locul cinci la „Cupa Crisius”

Primăria şi Clubul Copiilor Chişineu-Criş au organizat la finalul săptămânii trecute ediţia a 38-a a „Cupei Crisius”, un eveniment de amploare ce s-a desfăşurat la 15 probe, în special sportive.
În concursul de karate shotokan a evoluat şi o delegaţie a Clubului Copiilor din Şimleu Silvaniei, condusă de Gheorghe Pop. Cei 14 karateka şimleuani au obţinut 21 de medalii, iar în clasamentul general, Clubul Copiilor din Şimleu Silvaniei s-a clasat pe locul cinci, devansând alte palate şi cluburi cu loturi mai numeroase.
Lotul delegaţiei şimleuane a fost compus din: Alexandra Barth, Maia Pop, Mara Pop, Ioana Rad, Ana Costea, Krisztian Mandel, Szilard Mak, Gabriel Cionca, David Cosma, Matei Bal, Marius Cherecheş, Rareş Pop, Krisztian Papp şi Nicolae Gal. Gheorghe Pop a participat la evenimentul de la Chişineu-Criş atât în calitate de coordonator al delegaţiei şimleuane, cât şi în cea de arbitru.
460 de copii del a palatele şi cluburile copiilor din ţară au fost prezenţi la întrecerea de la Chişineu-Criş.
La cele 15 discipline au concurat peste 3.000 de copii.