Au răzbunat semieșecul din tur

Unul dintre rezultatele supriză înregistrate de FC Zalău în prima parte a campionatului a fost pe terenul formației Industria Galda, zălăuaanii obținând doar un punct după ce scorul final a fost 1 – 1.
Vineri după-amiaza, FC Zalău și Industria Galda s-au întâlnit pentru a doua oară în acest sezon, pe Stadionul Municipal, formația de la poalele Meseșului câștigând de această dată cu scorul de 3 – 0.
Prima ocazie de gol le-a aparținut, însă, oaspeților, care au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 12. Cîmpean a scăpat singur cu poartarul Băican, dar a trimis în forță din interiorul careului, iar balonul a trecut puțin alături.
După 20 de minute de joc, Călin Pop s-a văzut nevoit să facă prima schimbare, introducându-l în teren pe Vlad Tohat în locul lui Alin Mutu, care a părăsit terenul accidentat.
Zălăuanii au deschis scorul după o jumătate de oră, prin Cristian Tăbârță, care a a reluat balonul în plasă din numai trei metri, după o pasă primită de la Ceaca. Al doilea gol a fost marcat în minutul 55, Crtistian Ivașcu trimițând balonul în prioprie poartă. Rezultatul final l-a stabilit nigerianul Benjamin Kuku, care l-a învins pe portarul oaspeților printr-un șut de la 25 de metri.
FC Zalău: Claudiu Băican – Ervin Kinczel, Alin Mutu (min. 20, Vlad Tohat), Ibrahim Jamilu, Răzvan Dulap, Vasile Pop, Bogdan Roghină (min. 75, Alexandru Fluieraș), Benjamin Kuku, Daniel Supuran (min. 66, Alex Neagotă), Andrei Ceaca (min. 85, Alexandru Pop) și Cristian Tăbârță. Antrenori: Călin Pop și Cristian Oros
Industria Galda: Cătălin Ștef – Darius Necreală, Maxim Man (min. 52, Petru Medrea), Claudiu Haiduc, Flaviu Baghiu, Alin Cîmpean (min. 64, Darius Goangă), Cristian Ivașcu (min. 64, Marius Bota), Răzvan Frențiu, Cristian Bodea, Daniel Lupșan (min. 52, Cătălin Ivașcu), Raul Lungu. Antrenor Paul Ciucă

2 Thoughts to “Au răzbunat semieșecul din tur”

1. […] Unul dintre rezultatele supriză înregistrate de FC Zalău în prima parte a campionatului a fost pe terenul formației Industria Galda, zălăuaanii obținând doar un punct după ce scorul final a fost 1 – 1. Vineri după-amiaza, FC Zalău și Industria Galda s-au întâlnit pentru a doua oară în acest sezon, pe Stadionul Municipal, formația de la poalele Meseșului câștigând de această dată cu scorul de 3 – 0. Prima ocazie de gol le-a aparținut, însă, oaspeților, care au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 12. Cîmpean a scăpat singur cu poartarul Băican, dar a trimis în forță din interiorul careului, iar …read more […]

2. Claudiu

Tot ceea ce dăruim se întoarce mai devreme sau mai târziu la noi. Asta scrie celebrul Bob Proctor în cartea ”Te-ai născut bogat”. Căutăm urgent colaboratori part-time care vor să câștige bani în timpul liber, într-un proiect unic la nivel mondial. Oferim contract de comision. Pentru mai multe detalii, trimiteți mesajul PROIECT la adresa de email doarsimplu@gmail.com