Pompierii sălăjeni mânuiesc bine şi paleta de tenis

Faza interjudeţeană a campionatului Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România (ASPR) s-a desfăşurată săptămâna trecută, la Satu Mare. La competiţie au fost prezenţi şi trei cadre din partea Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Porolissum” Sălaj: plutonierii Dan Fărcaş, Ioan Ruţaş şi Andrei Vig.

Cea mai bună comportare au avut-o Dan Fărcaş, care practică acest sport şi la nivel de performanţă şi Ioan Ruţaş. Plutonierul legitimat şi la CSM Zalău s-a clasat pe primul loc la categoria sub 35 de ani. Fărcaş a fost cel mai bun şi în proba de dublu, unde l-a avut ca partener pe Ioan Ruţaş. Acesta din urmă a ocupat locul întâi şi la categoria 36 – 45 de ani.
Cel de-al treilea reprezentant al ISU „Porolissum” Sălaj, Andrei Vig, s-a clasat pe poziţia secundă la categoria peste 45 de ani.
Cei trei pompieri sălăjeni s-au calificat la faza finală a campionatului ASPR, programată în luna iunie, la Bistriţa.