Luceafărul Bălan a produs surpriza etapei a X-a

Cu Marius Paşca pe bancă, Luceafărul Bălan a reuşit să producă surpriza etapei a X-a din Liga a IV-a de fotbal, terminând la egalitate, scor 1 – 1, duelul de pe teren propriu cu liderul, Sportul Şimleu. Rezultatul a fost stabilit încă din prima repriză. Andrei Teglaş a deschis scorul pentru gazde în minutul 23, iar Marcel Mureşan a restabilit egalitatea în minutul 34.

Scor de maidan în disputa dintre Flacăra Halmăşd şi AS Chieşd. Cele două formaţii au terminat la egalitate, 6 – 6, după ce oaspeţii au condus cu 3 – 1 la pauză.
CS Barcău Nuşfalău şi-a trecut în cont a cincea victorie a sezonului, câştigând cu 5 – 1 duelul de pe teren propriu, împotriva Unirii Mirşid.
Olimpic Bocşa rămâne cu trei victorii, pierzând cu scorul de 1 – 4 disputa de pe teren propriu cu Dumbrava Gîlgău.
Benfica Ileanda s-a impus cu 2 – 0 în duelul cu CS Crasna, iar FC Zalău II a obţinut prima victorie din acest sezon, câştigând cu scorul de 5 – 2 duelul cu Gloria Bobota.
A treia remiză a etapei s-a înregistrat în duelul dintre Silvania Cehu Silvaniei şi Rapid Jibou, cele două echipe terminând la egalitate, scor 2 – 2.
Programul etapei viitoare, programată duminică, 10.11.2013: CS Crasna – Rapid Jibou, Dumbrava Gîlgău – Favorit Dobrin, Benfica Ileanda – Silvania Cehu Silvaniei, AS Chieşd – FC Zalău II, Gloria Bobota – Luceafărul Bălan, Unirea Mirşid – Flacăra Halmăşd şi Sportul Şimleu – Barcău Nuşfalău. Olimpic Bocşa stă.
1. Sportul Şimleu 10 8 2 0 50 – 14 26p
2. Rapid Jibou 10 7 2 1 24 – 7 23p
3. Dumbrava Gîlgău 9 7 1 1 42 – 12 22p
4. CS Barcău Nuşfalău 9 5 1 3 29 – 19 16p
5. Luceafărul Bălan 9 4 3 2 19 – 8 15p
6. Unirea Mirşid 9 4 2 3 22 – 16 14p
7. Gloria Bobota 10 4 2 4 16 – 19 14p
8. Benfica Ileanda 9 4 0 5 21 – 18 12p