FC Zalău a pierdut amicalul cu „U” Cluj

„U” Cluj – FC Zalău 4 – 0 (2 – 0)

Având în vedere că Universitatea Cluj nu a mai susţinut partida cu Steaua Bucureşti, din cadrul etapei a XIV-a a Ligii I, conducerea „şepcilor roşii” a ajuns la o înţelegere cu oficialii clubului FC Zalău, pentru a susţine un meci amical. Partida dintre „U” Cluj şi FC Zalău a avut loc marţi după-amiază, pe Stadionul Clujeana, gazdele câştigând cu scorul de 4 – 0.
Cei care au avut prima şansă de a deschide scorul au fost, însă, zălăuanii, dar Mihai Bode aratat o lovitură de pedeapsă în minutul 5. În prima parte a meciului, Universitatea a marcat de două ori, iar în repriza a doua au urmate alte două reuşite ale „alb-negrilor”.
Pentru FC Zalău urmează vineri, 15 noiembrie, meciul din cadrul etapei a II-a a returului, în deplasare, la Sănătatea Cluj.
FC Zalău: Chiş – Lung, Bode, Negrean, Ionaşcu, Ghiuruţan, Cosma, Ţiriac, Supuran, Stanciu, Ardelean. Au mai evoluat: Man – Silaghi, Cherecheş, Pop, Criste, Moroti, Dobrescu şi Marian. Antrenori: Vasile Jula şi Cristian Oros