Şcolile din Sălaj, pregătite pentru noul an şcolar. S-a stabilit programul festivităţilor de deschidere

Unităţile de învăţământ îşi deschid luni, 9 septembrie, porţile pentru începerea noului an şcolar 2019-2020. Acestea au programat o serie de festivităţi de deschidere, la care vor lua parte: elevi, dascăli, părinţi, dar şi oficialităţi sau reprezentanţi ai Inspectoratului Şcolar Judeţean Sălaj.

Programul festivităţilor de începere a noului an şcolar în unităţile de învăţământ

1.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 AGHIREȘ – ora 9.00 – curtea școlii
2. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 AGRIJ – ora 9.00- curtea școlii
3. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ALMAȘU – ora 9.00 – curtea școlii
4. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” ALUNIȘ – ora 10.00 – curtea școlii
5. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BĂBENI – ora 09.00 – curtea școlii
6.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BĂLAN – ora 10.00 – curtea școlii
7. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BĂNIȘOR – ora 9.00, Peceiu, ora 10.00 – curtea școlii
8. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GHEORGHE ȘINCAI” BOBOTA – ora 9.00 – curtea școlii
9. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SIMION BĂRNUȚIU” BOCȘA – ora 9.00 – curtea școlii
10. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BOGHIȘ – ora 10.00 – curtea școlii
11. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BORLA – ora 9.00 – curtea școlii
12. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUCIUMI – ora 10.00 – curtea școlii
13. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CAMĂR – ora 9.00 – curtea școlii
14. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CARASTELEC – ora 9.00 – curtea școlii
15. LICEUL TEHNOLOGIC ”GHEORGHE POP DE BĂSEȘTI” CEHU SILVANIEI – ora 9.00 – curtea școlii
16. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ANDREI MUREȘANU” CEHU SILVANIEI – ora 8.30 – curtea școlii
17. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GYULAFFY LASZLO” CEHU SILVANIEI – ora 9.00 – curtea școlii
18. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CHIEȘD – ora 9.00 – curtea școlii
19. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”HOREA” CIZER – ora 9.00 – curtea școlii
20. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COȘEIU – ora 09.30 – sala festivă
21. LICEUL TEHNOLOGIC ”CSEREY-GOGA” CRASNA – ora 9.00 – curtea școlii
22. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MARCUS AURELIUS” CREACA – ora 9.00 – sala festivă
23. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CRISTOLȚ – ora 8,30 – curtea școlii
24. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE BREBAN” CRIȘENI – ora 9.00 – curtea școlii
25. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CUZĂPLAC – ora 9.00 – curtea școlii
26. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DEJA – ora 9.00 – curtea școlii
27. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DOBRIN – ora 10.00- curtea școlii
28. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DRAGU – ora 9.00 -curtea școlii
29. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 FILDU DE MIJLOC – ora 9.00, curtea școlii
30. LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 GÎLGĂU – ora 9.00, curtea școlii
31. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GÎRBOU – ora 9.00 – curtea școlii
32. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” HALMĂȘD – ora 9.00 – curtea școlii
33. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HERECLEAN – ora 9.00 – curtea școlii
34. LICEUL TEHNOLOGIC ”LIVIU REBREANU” HIDA – ora 9.30 – curtea școlii
35. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HOROATU CRASNEI – ora 8.30 – curtea școlii
36. LICEUL TEHNOLOGIC ”IOACHIM POP” ILEANDA – ora 9.00 – curtea școlii
37. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 IP – ora 10.00 – curtea școlii
38. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 JEBUCU – ora 17.00 – curtea școlii
39. LICEUL TEHNOLOGIC ”OCTAVIAN GOGA” JIBOU – ora 9.00 – curtea școlii
40. LICEUL TEORETIC ”ION AGARBICEANU” JIBOU – ora 9.00 – curtea școlii
41. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” JIBOU – ora 9.00, curtea școlii
42. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 LETCA – ora 9.00, curtea școlii
43. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 LOZNA – ora 9.00, curtea școlii
44. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MARCA – ora 9.00, curtea școlii
45. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MĂERIȘTE – ora 9.00, curtea școlii
46. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MIRȘID – ora 9.00, curtea școlii
47. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TRAIAN CREȚU” NĂPRADEA – ora 9.00, Cheud – 8.15, curtea școlii
48. LICEUL TEHNOLOGIC ”PETRI MOR” NUȘFALĂU – ora 10.00, curtea școlii
49. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PANIC – ora 11.00, curtea școlii
50. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PERICEI – ora 9.00, curtea școlii
51. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PLOPIȘ – ora 10.00, curtea școlii
52. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GHEORGHE MUNTEANU” POIANA BLENCHII – ora 10.00, curtea școlii
53. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PUSTA – ora 9.00, curtea școlii
54. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ROMÂNAȘI – ora 10.00, curtea școlii
55. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RUS – ora 09.00, curtea școlii
56. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PETRE DULFU” SĂLĂȚIG – ora 9.00, curtea școlii
57. ȘCOALA PROFESIONALĂ SÂG – ora 9.00, curtea școlii
58. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SÎNMIHAIU ALMAȘULUI – ora 9.00, curtea școlii
59. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE LUCĂCEL” SOMEȘ ODORHEI – ora 9.00, curtea școlii
60. LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SURDUC – ora 9.00, curtea școlii
61. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SZIKSZAI LAJOS” ȘAMȘUD – ora 9.00, curtea școlii
62. LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SĂRMĂȘAG – ora 9.00, Căminul cultural
63. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ȘIMIȘNA – ora 9.00, curtea școlii
64. CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ȘIMLEU SILVANIEI – ora 10.00, curtea școlii
65. CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ”SPERANȚA” ZALĂU – ora 09.00, curtea școlii
66. COLEGIUL NAȚIONAL ”SIMION BĂRNUȚIU” ȘIMLEU SILVANIEI – ora 9.00, curtea școlii
67. COLEGIUL TEHNIC ”IULIU MANIU” ȘIMLEU SILVANIEI – ora 9.00, curtea școlii
68. LICEUL TEHNOLOGIC ”IOAN OSSIAN” ȘIMLEU SILVANIEI – ora 9.00, sala festivă
69. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BATHORY ISTVAN” ȘIMLEU SILVANIEI – ora 9.00, curtea școlii
70. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”HOREA” ȘIMLEU SILVANIEI – ora 10.00, curtea școlii
71 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SILVANIA” ȘIMLEU SILVANIEI – ora 8.30, curtea școlii
72. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AURELIA ȘI LAZĂR COSMA’ TREZNEA – ora 10.30, curtea școlii
73. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VALCĂU DE JOS – ora 9.00, curtea școlii
74. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VÎRȘOLȚ – ora 9.00, curtea școlii
75. COLEGIUL NATIONAL ”SILVANIA” ZALĂU – ora 09.00, curtea școlii
76. COLEGIUL TEHNIC ”ALESANDRU PAPIU ILARIAN” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
77. LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ”AVRAM IANCU” ZALĂU- ora 9.00, terenul de sport
78. LICEUL DE ARTĂ ”IOAN SIMA” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
79. LICEUL ORTODOX ”SF.NICOLAE” ZALĂU – ora 9.30, curtea școlii
80. LICEUL PEDAGOGIC ”GHEORGHE ȘINCAI” ZALĂU – ora 10.00, curtea școlii
81. LICEUL REFORMAT ”WESSELENYI” ZALĂU – ora 10.00, Biserica Reformată
82. LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI VITEAZUL” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
83. LICEUL TEHNOLOGIC ”VOIEVODUL GELU” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
84. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CORNELIU COPOSU” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
85. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GHEORGHE LAZĂR” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
86. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IULIU MANIU” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
87. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
88. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”POROLISSUM” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
89. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SIMION BĂRNUȚIU” ZALĂU – ora 9.00, curtea școlii
90. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ZALĂU – ora 13.30, curtea școlii
91. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ZALHA – ora 9.00, curtea școlii
92. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ZIMBOR – ora 9.00, parcul de lângă școală

Alte articole

Leave a Comment