Trei simleuani, pe podium la Cupa Crisius

Trei simleuani, pe podium la Cupa CrisiusClubul Copiilor din Simleu Silvaniei a avut patru reprezentanti la Cupa Crisius, un concurs international desfasurat la finalul saptamanii trecute, la Chisineu Cris, in organizarea Clubului Copiilor din localitate. Au fost prezenti 1.300 de elevi din tara, dar si din alte sase tari ale Europei: Ungaria, Serbia, Italia, Scotia, Franta si Germania. Concursul a fost organizat la 12 sectiuni, la cea de karate participand 250 de sportivi. Dintre cei patru karateka simleuani, s-a remarcat Daria Crisan (cat. -45 kg.), aceasta clasandu-se pe locul doi in proba de kumite. Aida Pop a ocupat locul trei in proba de kata individual, in timp ce echipa de kata sincron, alcatuita din Aida Pop, Daria Crisan si Paula Radu au ocupat pozitia a III.

La categoria 10 – 11 ani, sportivul Marius Adrian Ilinca, s-a clasat pe locul patru.