Trei partide castigate la masa verde in prima faza a Cupei Romaniei

Trei partide castigate la  masa verde  in prima faza a Cupei Romaniei

La finalul saptamanii trecute a debutat faza judeteana a Cupei Romaniei la fotbal, cand au fost programate intalnirile din prima faza. Doua dintre cele opt dueluri programate, AS Rapid 1933 Jibou – Olimpic Garcei si Venus Borla – AS Venus Maeriste, nu au mai avut loc, duelurile fiind castigate la masa verde de echipele oaspete. Si disputa dintre Inter Cizer si Mobila Simleu a fost castigata tot la masa verde de simleuani, in urma unei contestatii depuse. Duminica, de la ora 17:30 sunt programate duelurile din faza a II-a, unde se vor intalni tot echipe din Liga a V-a, formatiile din Liga a IV-a urmand sa intre in competitie incepand cu faza a III-a. La fel ca in prima faza, meciurile se vor desfasura intr-o singura mansa, pe terenul primelor echipe, urmand ca in caz de egalitate dupa 90 de minute sa se treaca la cele doua reprize de prelungiri, iar daca egalitatea persista si dupa cele 120 de minute, echipa castigatoare urmeaza sa se decida la loviturile de departajare.