Sportul Șimleu, victorie împotriva celor de la Lotus Băile Felix

Sportul Șimleu a dat sâmbătă o mână de ajutor celor de la SCM Zalău, dar a fost în zadar, având în vedere că zălăuanii au pierdut pe teren propriu cu un usturător 2 – 6 împotriva celor de la CA Oradea. Formația de la poalele Măgurii a dispus cu 2 – 1 de Lotus Băile Felix, echipă aflată pe locul patru, ultimul ce duce în play-off, având cinci puncte avans față de SCM Zalău.

Șimleuanii au condus cu 1 – 0 la pauză, după reușita lui Gueye Mansour, din minutul 32, dar imediat după reluare, oaspeții au egalat prin Noah Farcaș. În minutul 66 a venit golul victoriei pentru Sportul Șimleu, prin Gabriel Caba, succes în urma căruia, șimleuanii au urcat pe locul șase, la doar două puncte în spatele Zalăului.