SCM Zalău, victorie surprinzătoare în turul trei al Cupei României

SCM Zalău are un parcurs bun în acest sezon al Cupei României, trecând miercuri după-amiaza și de turul trei al acestei competiții. Jucătorii antrenați de Cristian Lupuț au dispus cu scorul de 5 – 1 de Minaur Baia Mare, într-o partidă desfășurată pe Stadionul Municipal din Zalău.

La pauză, cele două echipe au intrat la egalitate la cabine, 1 – 1. Scorul l-a deschis formația zălăuană, prin Cosmin Meșter, în minutul 8, iar până la pauză, oaspeții au egalat prin Brian Lemac.

Situația s-a schimbat radical după revenirea de la vestiare, SCM Zalău înscriind la foc automat. În minutul 58, atacantul Sergiu Pop a înscris pentru 2 – 1, iar 18 minute mai târziu, același Sergiu Pop a mai marcat o dată, ducând scorul la 3 – 1. În minutul 77, Alexandru Negrean a majorat avantajul Zalăului, iar tabela a închis-o Raoul Cristea, în minutul 85.

În primul tur, SCM Zalău a eliminat Victoria Carei (1 – 0), iar în turul doi, Gloria Bistrița (2 – 1). Play-off-ul Cupei României este programat în data de 30 august, iar dacă va trece și de această fază, zălăuanii vor evolua în grupele Cupei României, unde vor intra în competiție și formațiile din Liga I.

One Thought to “SCM Zalău, victorie surprinzătoare în turul trei al Cupei României”

1. […] SCM Zalău are un parcurs bun în acest sezon al Cupei României, trecând miercuri după-amiaza și de turul trei al acestei competiții. Jucătorii antrenați de Cristian Lupuț au dispus cu scorul de 5 – 1 de Minaur Baia Mare, într-o partidă desfășurată pe Stadionul Municipal din Zalău. La pauză, cele două echipe au intrat la egalitate la cabine, 1 – 1. Scorul l-a deschis formația zălăuană, prin Cosmin Meșter, în minutul 8, iar până la pauză, oaspeții au egalat prin Brian Lemac. Situația s-a schimbat radical după revenirea de la… Citeste mai mult […]