SCM Zalău, înfrângere la limită pe terenul Gloriei Bistriţa

SCM Zalău a cedat cu scorul de 0 – 1 în prima deplasare a sezonului, în care a întâlnit Unu Fotbal Club Gloria Bistriţa.
Zălăuanii au început bine jocul şi puteau deschide scorul încă din minutul 4, când Bogdan Boje a nimerit bara porţii apărate de Călin Albuţ. Zalăul a fost echipa care a controlat mai bine jocul şi în partea secundă, dar golul a venit din partea gazdelor, în minutul 75, marcator fiind Mihai Cazan.
În etapa viitoare, SCM Zalău va întâlni pe teren propriu Avântul Reghin.
SCM Zalău: Claudiu Băican (cpt.) – Andrei Şumlea, Călin Cristian, Răzvan Dulap, Denis Laza (min. 67, Daniel Supuran), Florin Pop (min. 59, Raul Saroşi), Denis Cubaş, Sebastian Culda, Raul Vitan, Sebastian Duma (min. 86, Alex Turcu) şi Bogdan Boje (min. 74, Vlad Marin). Antrenori: Alexandru Pop (principal), Alexandru Turcu (secund). Delegat: Vasile Jula