SCM Zalău a fost echipa care a început mai bine partida, având trei ocazii mari, dar şi o bară în prima jumătate de oră. CFR II Cluj, care a avut şi o serie de jucători de la prima echipă, a stat la pândă şi a „lovit” pentru prima dată în minutul 32, profitând de o greşeală de marcaj în defensiva Zalăului. Mihai Gâdea a fost cel care a deschis scorul, iar în minutul 79, tot CFR-ul a fost echipa care a punctat, de această dată prin Yeboah Emmanuel. Antrenorul Dorin Toma a decis să nu efectueze nicio schimbare până în ultimele 10 minute, cu toate că jocul Zalăului nu a arătat bine, în special pe faza ofensivă. Bogdan Şandru a marcat pentru SCM Zalău în minutul 90, dar a fost prea târziu pentru a mai spera chiar şi la un rezultat de egalitate, în ciuda faptului că arbitrul a arătat patru minute de prelungiri.
După această înfrângere, echipa zălăuană se menţine pe locul cinci, la cinci puncte în spatele celor de la Lotus Băile Felix, care sâmbătă vor întâlni pe teren propriu Minaur Baia Mare.

6 Thoughts to “SCM Zalău a pierdut primul meci oficial din 2022 şi are şanse aproape nule la play-off”

1. […] Obligată să câştige toate cele trei meciuri rămase de disputat în acest an din sezonul regulat al Ligii a III-a pentru a mai spera la play-off, SCM Zalău a început cu stângul seria jocurilor oficiale. Echipa pregătită de Dorin Toma şi Alexandru Pop a pierdut vineri după-amiaza cu scorul de 1 – 2 partida susţinută în deplasare, pe terenul formaţiei CFR II Cluj, rezultat în urmă căruia, şansele la calificarea în play-off au devenit aproape nule. SCM Zalău a fost echipa care a început mai bine partida,  » Mai multe detalii […]

Mulțumim marelui manager Pașca marius pentru rezultatul obținut cu CFR Cluj 2 rușine pasca demisia bați joc de banii zălăuanilor demisia pasca rușine