Dacă în urmă cu o săptămână a reușit să revină de la 0 – 1 și să învingă liderul Gloria Bistrița-Năsăud, sâmbătă, SCM Zalău a fost de nerecunoscut pe terenul celor de la CSM Olimpia Satu Mare. Echipa condusă de Cristian Lupuț și Claudiu Cornaci a pierdut cu un usturător 0 – 5, iar calificarea în play-off pare destul de greu de realizat în aceste condiții. Zălăuanii se află la egalitate de puncte cu Lotus Băile Felix, care întâlnesc în etapa următoare, pe teren propriu, CSM Olimpia Satu Mare, iar în cazul unei victorii a bihorenilor, SCM Zalău ratează calificarea în play-off, chiar dacă va învinge pe teren propriu FC Bihor. La egalitate de puncte, Lotus are avantajul rezultatelor directe, la Zalău câștigând cu 1 – 0, iar în returul de la Sânmartin, partida încheindu-se la egalitate, 0 – 0.

Revenind la jocul de la Satu Mare, gazdele au avut încă de la pauză un avantaj liniștitor, conducând cu 2 – 0 . Scorul l-a deschis chiar sălăjeanul Adrian Micaș, care a evoluat la SCM Zalău în sezonul trecut, cu un șut de la aproximativ 25 de metri. Nikolic a fost aproape de egalare două minute mai târziu, dar reluarea acestuia cu capul a trecut peste transversală. În minutul 32, Rodrigo Hernando a majorat avantajul sătmărenilor, marcând cu un șut de la aproximativ 10 metri. SCM Zalău a încercat să-și surprindă adversarul după revenirea de la vestiare, dar sătmărenii s-au închis foarte bine și au lovit pe contraatac. Rodrigo Hernando a mai înscris de două ori, în minutele 72 și 74, iar tabela a închis-o Șandor Șuveg, în minutul 81.

Pentru SCM Zalău este cel mai urturător eșec din acest sezon, unul care ar putea-o costa chiar ratarea play-off-ului.

În ultima rundă din sezonul regulat, programată sâmbătă, 25 martie, SCM Zalău va întâlni pe teren propriu FC Bihor, echipă clasată pe primul loc după 17 etape.

5 Thoughts to “SCM Zalău a pierdut categoric la Satu Mare și tremură pentru calificarea în play-off”

1. […] Dacă în urmă cu o săptămână a reușit să revină de la 0 – 1 și să învingă liderul Gloria Bistrița-Năsăud, sâmbătă, SCM Zalău a fost de nerecunoscut pe terenul celor de la CSM Olimpia Satu Mare. Echipa condusă de Cristian Lupuț și Claudiu Cornaci a pierdut cu un usturător 0 – 5, iar calificarea în play-off pare destul de greu de realizat în aceste condiții. Zălăuanii se află la egalitate de puncte cu Lotus Băile Felix, care întâlnesc în etapa următoare, pe teren propriu, CSM Olimpia Satu Mare, iar… Citeste mai mult […]

2. Anonim

Io zic sa mai dea Ciuntu ceva bani la finu ca nu ajung

1. Anonim

Nu acum sa pierdut playoff sa pierdut în tur când fostul mare manager care se tine mare jucător de fotbal dar care numai în divizia c a jucat și a antrenat în liga 3 Marius Pașca a a dus jucătorii pe banda rulanta sa fie la număr rușine pasca Marius

3. […] Dacă în urmă cu o săptămână a reușit să revină de la 0 – 1 și să învingă liderul Gloria Bistrița-Năsăud, sâmbătă, SCM Zalău a fost de nerecunoscut pe terenul celor de la CSM Olimpia Satu Mare. Echipa condusă de Cristian Lupuț și Claudiu Cornaci a pierdut cu un usturător 0 – 5, iar calificarea în play-off pare destul de greu de realizat în aceste condiții. Zălăuanii se află la egalitate de puncte cu Lotus Băile Felix, care întâlnesc în etapa următoare, pe teren propriu,  » Mai multe detalii […]