Rapid Jibou a mai făcut un pas spre titlul de campioană judeţeană

Rapid Jibou s-a desprins la 13 puncte de formaţia de pe locul doi, AS Chieşd, după victoria obţinută duminică, pe teren propriu, 4 – 1 împotriva celor de la CS Barcău Nuşfalău. 2 – 1 a fost rezultatul pauzei, iar în partea a doua, echipa condusă de Florin Morar a mai înscris de două ori. Bogdan Ciaca, Flaviu Porumb, Gabriel Ţiriac şi Alex Turcu şi-au trecut numele pe lista marcatorilor la gazde, iar pentru oaspeţi a înscris Alex Bădăceanu. Chieşdul s-a împiedicat pe teren propriu cu Rapid Zimbor, terminând la egalitate, 3 – 3, rezultat în urmă căruia, AS Chieşd mai are doar şanse matematice la primul loc. Cinci etape mai sunt de disputat până la finalul sezonului, iar Rapidul mai are nevoie de o singură victorie pentru a deveni campioană judeţeană şi matematic.

Remiză s-a înregistrat şi în disputa de la Bălan, acolo unde Luceafărul a terminat cu scorul de 1 – 1 disputa cu AS Cosniciu. Someşul Someş Odorhei şi Ardealul Crişeni au terminat tot  la egalitate, scor 1 – 1, iar ACS Bănişor Peceiu a învins cu 3 – 1 Venus Giurtelec.

Etapa viitoare va avea loc după următorul program: Rapid Zimbor – Luceafărul Bălan, Ardealul Crişeni – AS Cosniciu, Juniorii Ip – FC Chieşd, Venus Giurtelec, Rapid Jibou şi Someşul Someş Odorhei – AS Bănişor Peceiu.

11. Venus Giurtelec 18 3  1  14  20 – 71  10p

One Thought to “Rapid Jibou a mai făcut un pas spre titlul de campioană judeţeană”

1. […] Rapid Jibou s-a desprins la 13 puncte de formaţia de pe locul doi, AS Chieşd, după victoria obţinută duminică, pe teren propriu, 4 – 1 împotriva celor de la CS Barcău Nuşfalău. 2 – 1 a fosr rezultatul pauzei, iar în partea a doua, echipa condusă de Florin Morar a mai înscris de două ori. Bogdan Ciaca, Flaviu Porumb, Gabriel Ţiriac şi Alex Turcu şi-au trecut numele pe lista marcatorilor la gazde, iar pentru oaspeţi a înscris Chieşdul s-a împiedicat pe teren propriu cu Rapid Zimbor, terminând la egalitate, 3… Citeste mai mult […]