Pompierii sălăjeni, pe podium la ”Cupa ASPR”

Patru pompieri sălăjeni din cadrul Inspectoratului Judeţean de Urgenţă ISU ”Porolissum” Sălaj au reuşit să se claseze pe prima poziţie, la diferite categorii, în cadrul  etapei judeţene la tenis de masă ”Cupa ASPR”- ediţia 2019. Competiţia s-a desfăşurat în perioada 4-5 aprilie în municipiul Baia Mare, judeţul Maramureş. Lotul pompierilor sălăjeni a fost format din plt.maj. Dan Fărcaş , plt. adj. Iulian Mureşan , plt.maj. Bogdan Brazdău  şi plt.adj.şef Andrei Vig , care în urma desfăşurării partidelor, au obţinut rezultate foarte bune. Astfel, la categoria de vârstă între 35-45 de ani, locul I a fost ocupat de  Dan Fărcaş; la categoria peste 45 de ani prima poziţie i-a revenit lui Andrei Vig, iar la categoria de dublu, prima poziţie şi-au adjudecat-o Iulian  Mureşan şi Bogdan Brazdău.

One Thought to “Pompierii sălăjeni, pe podium la ”Cupa ASPR””

Daca tot nu au de lucru si s-au saturat sa joace tenis cu p, nu cu t, s-au apucat de sport