Pompierii sălăjeni – locul II la „Cupa ASPR” 2016

Pompierii sălăjeni sunt şi buni fotbalişti. Cel puţin asta arată şi rezultatul obţinut de aceştia în cadrul competiţiei de minifotbal „Cupa A.S.P.R” ediţia 2016, faza zonală, unde echipa de fotbal a Inspectoratului Judeţean petru Situaţii de Urgenţă (ISU) „Porolissum” al judeţului Sălaj a obţinut locul II. Competiţia s-a desfăşurat în perioada 19-22 aprilie în judeţul Suceava, iar alături de echipa ISU Sălaj au participat loturile din alte patru inspectorate pentru situaţii de urgenţă din judeţele: Satu Mare, Bistriţa-Năsăud, Maramureş şi Suceava. Astfel, în urma disputării partidelor, echipa ISU „Porolissum” Sălaj s-a clasat pe poziţia a doua, la egalitate de puncte faţă de prima clasată (ISU Bistriţa), dar devansată la golaveraj, obţinându-se totodată calificarea la faza semifinală. Componenţa lotului pompierilor sălăjeni a fost următoarea: Adrian Dobocan, Gheorghe Mărcuş – care a fost desemnat cel mai bun portar al turneului, Nicolae Chiş-Ciure Nicolae, Toth Karoly, Ilie Ardelean, Florin Vaşvari, Ioan Magdaş, Tudorel Teglaş, Tiberiu Cozma, Bogdan Crişan, Ionuţ Rad şi Emil Păşcută.