Obiectiv indeplinit pentru Phoenix Simleu Silvaniei

Formatia masculina de volei Phoenix Simleu Silvaniei isi poate face deja calculele pentru sezonul urmator, cand va evolua in primul esalon voleibalistic al tarii. Voleibalistii de sub Magura au intalnit la finele saptamanii trecute pe teren propriu formatia Universitatea Timisoara, intr-un meci contand pentru ultima etapa din Divizia A2 Vest. Cu toate ca si un rezultat negativ le-ar fi asigurat promovarea in Divizia A1, Arbraham si compania au vrut sa le lase o impresie buna suporterilor pana la toamna, cand vor evolua in Divizia A1, castigand fara nici o emotie in fata studentilor de pe malul Begai, cu scorul de 3 – 0. In primul set, simleuanii s-au impus cu scorul de 25 – 20, in setul doi diferenta a fost de trei puncte (25 – 22), iar in ultimul set, scorul a luat proportii, simleuanii impunandu-se cu scorul de 25 – 16. In urma acestei victorii, Phoenix Simleu Silvaniei a acumulat 23 de puncte, situandu-se pe primul loc in clasament, pozitie ce ii da posibilitatea sa promoveze direct in Divizia A1.

Phoenix Simleu: Marius Mascovici, Andrei Harlisca, Mircea Abraham, Ionut Silaghi, Radu Stoica, Cristian Pop, Eugen Ilies, Dan Tarlea, Vlad Negrean, Adrian Holhos. Antrenor principal: Faur Dorian. Antrenor secund: Mircea Abraham.