Ioana Dan s-a clasat pe locul doi la Grand Prix-ul de la Bucuresti

Etapa a treia a Grand-Prix-ului de atletism, rezervat seniorilor si tineretului, a avut loc la finalul saptamanii trecute, la Bucuresti, fiind prezenti si sportivi zalauani. In proba de 5.000 de metri plat, sportiva legitimata la Clubul Sportiv Scolar Zalau, Ioana Dan, a terminat pe locul doi, cu timpul de 18 minute, 35 de secunde si 45 de sutimi. Locul intai a fost ocupat de o sportiva din Bucuresti care are dubla legitimare cu CSM Armatura Zalau. Alina Nicoleta Pe-trescu, legitimata la Rapid Bucu-resti – CSM Armatura Zalau a terminat cursa cu timpul de 18 minute, 20 de secunde si 43 de sutimi. Un alt atlet de la CSS Zalau, Dan Mirsidan, a luat startul in proba de 3.000 de metri obstacole, insa a abandonat cursa inainte de finalul acesteia. In total, la Grand-Prix-ul de la Bucuresti au fost prezenti 120 de sportivi de la 52 de cluburi din tara.