Înfrângere la 16 goluri pentru HC Zalău pe terenul campioanei României

HC Zalău a suferit o înfrângere usturătoare miercuri după-amiaza, pe terenul campioanei României, CSM Bucureşti, în faţa căreia a pierdut cu scorul de 18 – 34. Primul sfert de oră a fost echilibrat, după care „tigroaicele” s-au desprins tot mai mult pe tabelă, profitând atât de ratările zălăuancelor, cât şi de jocul destul de haotic în multe momente pe faza de apărare. HC Zalău a avut în faţă o echipă mult peste nivelul ei atât din punct de vedere valoric, cât şi al bugetului, iar un factor decisiv la diferenţa mare de la final l-a avut, în mod cert, şi absenţa de pe bancă a managerului Gheorghe Tadici, care a fost nevoit să vadă meciul din tribună.
La pauză, bucureştencele au condus cu 18 – 7, iar în partea a doua, diferenţa dintre cele formaţii s-a majorat la 16 goluri.
După eşecul din Capitală, echipa lui Tadici rămâne pe locul şapte, cu 19 puncte.

One Thought to “Înfrângere la 16 goluri pentru HC Zalău pe terenul campioanei României”