HC Zalău, tot mai aproape de obiectiv

HC Zalău a învins luni seara cu scorul de 22 – 20 (12 – 13) formaţia CSM Ploieşti, victorie în urma căreia şi-a consolidat poziţia a şaptea în clasament, mărindu-şi considerabil şansele de a se califica în play-off. Pe fondul unui joc nu foarte bun al echipei zălăuane în multe momente, în special pe faza de atac, dar şi al unui arbitraj ostil, meciul dintre cele două echipe situate una lângă cealaltă în clasament a fost unul echilibrat până la final. Oaspetele au reuşit chiar să intre cu avantaj minim la vestiar, dar în partea secundă, evoluţia echipei zălăuane a fost mai bună, formaţia pregătită de Tadici preluând din nou conducerea în minutul 38.
Vom reveni cu detalii.

2 Thoughts to “HC Zalău, tot mai aproape de obiectiv”

1. Arbitrii au fost total cu Ploiestiul ! Rusine ! Miticilor !

Tu ce meci ai vazut suporter?
    Cate minute au jucat fetele din Ploiesti in efectiv complet in a doua repriza? Cate lovituri de la 7 metri a avut Zalaul?