HC Zalău s-a impus la cinci goluri în fața Craiovei

HC Zalău a mai făcut un pas spre evitarea retrogradării sâmbătă, 27 aprilie, impunându-se cu scorul de 29 – 24 în fața Craiovei, într-un meci disputat în Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”. Handbalistele zălăuane au condus pe toată durata partidei, Naumenko fiind cea care a deschis scorul pentru zălăuance după numai 44 de secunde. Oaspetele au egalat imediat prin Milic, după care Zalăul nu a mai putut fi oprită, desprinzându-se la 15 – 9 până la pauză.

Partea secundă a continuat cam în același ritm, dar Zalăul nu a mai fost atât de activă pe partea de atac, păstrând un avans de 4 – 6, chiar și 6 goluri. Cea mai mare diferență de scor s-a inregistrat în minutul 59, când zălăuancele s-au desprins la șapte goluri, 29 – 22.

În etapa viitoare, programată miercuri, HC Zalău va evolua tot pe teren propriu, în fața celor de la CSM Corona Brașov.

3 Thoughts to “HC Zalău s-a impus la cinci goluri în fața Craiovei”

1. […] a continuat cam în același ritm, dar Zalăul nu a mai fost… Articolul HC Zalău s-a impus la cinci goluri în fața Craiovei apare prima dată în Magazin Sălăjean. Citeste mai […]