HC Zalău, bilanț pozitiv după turneul de pe teren propriu

Minaur Baia Mare, Măgura Cisnădie și Dacia Mioveni au fost invitatele echipei HC Zalău la turneul desfășurat în Sala Sporturilor “Gheorghe Tadici”. În primul duel, cel cu Măgura Cisnădie, scorul a fost egal, 28 – 28, cea mai bună marcatoare a echipei noastre fiind Bujor, cu 9 reușite. A urmat duelul cu Dacia Mioveni, câștigat de zălăuance cu 27 – 22, după ce la pauză scorul a fost egal, 9 – 9. Iar sâmbătă, în ultimul meci, cel cu Minaur Baia Mare, scorul a fost din nou egal, 25 – 25.

Astfel, după cinci jocuri de verificare, în care a înregistrat patru victorii și o înfrângere, echipa condusă de Gheorghe Tadici a mai bifat un success și două remize în cadrul turneului de la Zalău, pregătindu-se acum pentru turneul din Ungaria, programat în perioada 18 – 19 august. Zălăuancele se vor duela cu Kisvarda KC, CSM Slatina și Bekescasabi Elore NKSE.

Turneul de la Zalău a avut și un moment mai puțin plăcut, jucătoarele echipei Minaur Baia Mare părăsind terenul în minutul 53 al partidei cu Măgura Cisnădie, acuzând arbitrajul sălăjenilor Florin horincar și Radu Pentea.

4 Thoughts to “HC Zalău, bilanț pozitiv după turneul de pe teren propriu”

1. […] Minaur Baia Mare, Măgura Cisnădie și Dacia Mioveni au fost invitatele echipei HC Zalău la turneul desfășurat în Sala Sporturilor “Gheorghe Tadici”. În primul duel, cel cu Măgura Cisnădie, scorul a fost egal, 28 – 28, cea mai bună marcatoare a echipei noastre fiind Bujor, cu 9 reușite. A urmat duelul cu Dacia Mioveni, câștigat de zălăuance cu 27 – 22, după ce la pauză scorul a fost egal, 9 – 9. Iar sâmbătă, în ultimul meci, cel cu Minaur Baia Mare, scorul a fost din nou egal, 25 –… Citeste mai mult […]

L-o înlocuit pe Sana cu clujeanul Cacofonescu? Or uitat de abonamente sau se fac mismasuri ca în anii trecuți? Junioarele de ce n-au jucat? #totisuntemonicasmacarie

3. […] Minaur Baia Mare, Măgura Cisnădie și Dacia Mioveni au fost invitatele echipei HC Zalău la turneul desfășurat în Sala Sporturilor “Gheorghe Tadici”. În primul duel, cel cu Măgura Cisnădie, scorul a fost egal, 28 – 28, cea mai bună marcatoare a echipei noastre fiind Bujor, cu 9 reușite. A urmat duelul cu Dacia Mioveni, câștigat de zălăuance cu 27 – 22, după ce la pauză scorul a fost egal, 9 – 9. Iar sâmbătă, în ultimul meci, cel cu Minaur Baia Mare, scorul a fost din nou egal,  » Mai multe detalii […]